Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Reggeli/délelőtti, jellemzően...

Reggeli/délelőtti, jellemzően étkezés után jelentkező gyomortáji fájdalom, valamint vastagbél körüli görcsös fájdalom, mitől lehet? Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
Alapvetően savas vagyok, és vannak gyomor gondjaim, de mostanság szinte minden reggel ezzel találom szemben magam, Fáj a gyomrom, görcsölök, a reggeli székletürítés sem orvosolja feltétlen a problémát. Délután, este fele javul a helyzet, ritkán jelentkezik, így és ilyen intenzitásban a fájdalom. Nyáron lenyeltem a csövet, nincs fekélyem, meg helicom sem, bár a savam több mint kellene, illetve gastritisem is van (lisztérzékenységre a vérvétel pozitív lett az egyik értékre, de a biopszia nem mutatta, hogy az lenne). Kaptam egy protonpumpa gátlót, de nem éreztem magam jobban tőle, és voltak mellékhatásai. Egy másikat írt fel a doki, aminek elég cifra mellékhatásai lehetnek, így azt kihagytam. A doki a második gyógyszer felírásakor még elküldött hasi UH-ra, hogy nincs e epekövem, meg crohn betegségem, de azt monda ő ennyit tudott -.-. Amúgy epekövem nincs, a chront meg sem említették az UH kiértékelésen. Szóval most ott tartok, hogy sehol :D ... mit kezdhetnék magammal? és a fájdalommal? létezik, hogy stressz váltja ki? ennyire? Esetleg próbáljak meg lisztmentesen étkezni? Viszont ha ez lenne a gond, akkor mindig fájna a gyomrom, nem?
2016. nov. 9. 09:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Próbálj meg lisztmentesen étkezni, és ne várd a csodát 1-2 nap alatt. Ha 1 hónap múlva sem lesz semmi javulás, keress fel egy másik gasztroenterológiát.
2016. nov. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vegyél quamatel minit amit recept nélkül is lehet kapni, és ha jobb lesz pár napon belül, akkor a sav okozza a problémát.
2016. nov. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kedves Kerdezo! Hogy vagy most? Mi okozta a gondjaid? Nekem is hasonlo panaszaim vannak.
2022. okt. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!