Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet a baj? Mostanában...

Mi lehet a baj? Mostanában kezdtem el rendes kávét inni, előtte csak 3 az egyben kávét ittam, és akárhányszor iszok, mindig nagyon rosszul leszek. Elkezd nagyon erősen és gyorsan verni a szívem, remegek, nehezen kapok levegőt.

Figyelt kérdés

A vérnyomásommal lehet valami baj?

A pulzusom általában elég magas. Egyébként volt egy nagy szünet, tavasszal ittam kávét utoljára, aztán legközelebb ősszel, és ugyan ez volt a reakció, hiába hogy nem ittam több hónapig.

El kellene vele mennem orvoshoz vagy elég ha kerülöm a kávét? (semmi egyéb koffeines dolog nem hat rám így csak a kávé) Általában végszükség esetén iszom, de nehéz nélküle bírni a végzős évet. 18/L



2016. nov. 10. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kávé heyett 80 %-os csokit egyél. Nálam ez vált be. Én is így vagyok a kávétól. Az egyik doki azt mondta koffein allergia. A vérnyomásod is méresd meg. A pulzusod is vizsgáltasd ki, mert szívbetegségre is utalhat ha kávé nélkül is magas.
2016. nov. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is így voltam ezzel kb 30 éve. Tudomásul vettem, hogy nekem nem célszerű kávét fogyasztani, azóta sem ittam egy kortyot sem és nagyon jól meg vagyok nélküle.
2016. nov. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szerintem megpróbálom a csokit és inkább elkerülöm a kávét a későbbiekben! :)
2016. nov. 11. 14:18
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha normális amúgy a vérnyomásod, akkor nincs szükséged a kávéban (rendes kávéban) lévő koffeinre. Ergo a tested megmutatja.

Hiszen a kávé emeli a vérnyomást.

Ha csak az ízéért fogyasztod, akkor utánzatokat keress: hosszúkávé nagyon gyengén, koffeinmentes, meg a 3 az egyben félék.

2016. nov. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem az ízéért iszom; igazából nem is szeretem, de néha nagyon hamar teljesen elfáradok, a mostani is olyan volt, ilyenkor iszok kávét, de nagyon ritkán.
2016. nov. 12. 21:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Az lehet a stressz, a hajtás, inkább valami kellemes pihenési formát kellene keresni, persze napközben ezt nem lehet megtenni. Vagy egy jó erős fekete teát inni, az is élénkít, viszont mivel tea, át is melegít.

Vagy lehet esetleg vashiány is, ezt egy vérvétel megmondja, vagy vitaminhiány, pl. B-vitamin.

Olyan is van, hogy krónikus fáradtság szindróma, szerintem ilyenen én már átestem, ja és nem tudják az okát (nem nálam, egyáltalán nem).

2016. nov. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, és utánanézek ezeknek, köszi!
2016. nov. 13. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!