Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tehetek a túl sok beszéd...

Mit tehetek a túl sok beszéd és a túl sok hallgatás ellen? El lehet érni egy aranyközéputat a lelki egészség érdekében?

Figyelt kérdés
Ha valami nagyon nyomaszt, vagy nagyon örülök neki, akkor úgy érzem, muszáj elmondanom valakinek, viszont ha ezt megteszem, utána mindig megbánom, kiszolgáltatottnak érzem magam, üresnek, főleg ha egy személyes magánéleti dolgot adtam ki magamból több ember előtt. Nem tudom, hogyan lehetne némán túllépni az egyes rossz eseményeken, vagy éppen nagyon jókon. Mert ha hallgatok, akkor úgy érzem, mintha az a jó dolog meg se történt volna, a rossz dolog pedig még borzalmasabb tűnik. De ha már mások tudnak róla, akkor olyan mintha a belső teremből veszítettem volna egy darabot, egy rést ütöttek volna rajtam, amit mindenféleképpen be kell foltoznom, mert különben mások kihasználnak, veszítek az értékemből és az önbecslésemből.

2016. nov. 15. 21:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha a számodra fontos dolgokat elmondod valakinek, csak válogasd meg a személyeket!
2016. nov. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mondd el egy bizalmas barátnak, vagy akár írj naplót. Nem kell mindent magadban tartanod. A kibeszélés sokaknak segít a problémás helyzetek feldolgozásában, más emberek más szemszögből látják az eseményeket, a véleményük sokat segíthet. Persze ehhez a megfelelő emberek kellenek, akiktől nem kell tartanod és megbízhatóak, értelmesek, és szívesen meghallgatnak. A kollégák az esetleges (későbbi) érdekellentétek miatt nem alkalmasak erre.
2016. nov. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Napló jó ötletnek tűnik, köszönöm a válaszokat!
2016. nov. 16. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!