Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Március Óta szenvedek az...

Március Óta szenvedek az Aranyeremmel mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 20 éves fiú vagyok, és körülbelül úgy az első tüneteim februárban jelentkeztek, nagyobb figyelmet nem is vetettem rá. Viszketés, égés, kellemetlen érzés széklelés után, de semmi vérzés. Így teltek a napok, majd Március elején egy nagyon véres széklet ürítés jelentkezett, miután azonnal háziorvoshoz, majd Sebészetre mentem. Megvizsgáltak megállapították, hogy semmi bajom. Azt követő napon ismét véres széklet jelentkezett, akkor már Kecskemétre a Proktológiára mentem, ahol megvizsgáltak és kiderült, hogy aranyerem van. Kaptam kúpot kenőcsöt. Szakjavaslatot a kezelésre. Teltek a napok.. az aranyerem hol jobb, hol rosszabb lett. Volt, hogy elmúlt, de volt, hogy szenvedtem tőle. Szerencsére, be jött a nyári szünet, és így tudtam pihentetni. "Amennyire Tudtam munka mellett". Megkezdődött az iskola Szeptemberben, ahol igazán sokat kellett ülnöm nap mint nap. Volt, hogy már elviselhetetlenül ülni sem tudtam, párnát hordtam magammal a székre. Valami oknál fogva egyszer viszont csak, kis sárga csomók jelentek meg az "alvázamon" és kifakadtak, gennyesedtek, ismét proktológiára mentem, ahol ismét kaptam kenőcsöt, gyógyszert, kúpot.El is múlt körülbelül 2 hét alatt. Úgy október elejére minden rendeződött, miután eltűntek a csomók az orvoshoz vissza kellett mennem ellenőrzésre, hogy megtudjon belülről is vizsgálni, kamerával s ujjal. Megállapította, hogy 12 óra állásában szét van szakadva a nyálka hártyám körülbelül 1 cm hosszan. Javaslat továbbra is "diéta"(sok zöldség, rost,víz..stb.) és kenegessem magam Sudocremmel s használjam a kúpot. Betartottam a javaslatot, úgy éreztem október közepére, hogy "meggyógyultam". S egyszer egy keményebb produktum jelentkezett, melynek hatására erős vérzés jelentkezett és azóta körülbelül 2 hete folytonos vérzés,fájdalom jelentkezik.Pedig betartom a diétát,sokat iszom(vizet),rostban gazdag ételeket fogyasztok. De a székletem továbbra sem rendes, jelenleg is kúpozom magam és kenőcsözöm, de semmi. Már tehetetlen vagyok nagyon fáj. Mit tegyek?

Március óta összesen már 13-szor voltam proktológusnál.

Megbélyegezi az egész napom. :( Nem érzem magam teljesnek. Jövőhéten kell vissza mennem ismét ellenőrzésre. Az arany erem szerencsére nincs lent. Csak belülről fáj, Az elmúlt három napban már 3 óra állásában is nagyon nyilal, széklelés közben s után. Mit tegyek? Valaki? Ellőre is köszönöm, kicsit hosszúra sikeredett, minden ötletet elolvasok. A műtéttől tartok, de ha nem javul kénytelen leszek. :(



2016. nov. 19. 08:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Pedig muszáj lenne a műtét. Konzervatív terápiával nem fog elmúlni.

Nem is javasolták a műtétet? Mert ha ez történt akkor erdemesebb lenne kórházba menni rendelésre. Ott azért a dokik mint szakrendelőben.


Amit tudok javasolni, hogy valahogy próbáld higitani a szekleted, mert a kemény kaka az is kicsinalja a belfalat.

2016. nov. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A mozgás is javítja az állapotot, de a te esetedben én már erősen megfontolnám a műtétet. Kérdezd meg az orvosodtól, milyen módszert alkalmazna, a mai műtéti megoldások ambulánsan, vagy egynapos sebészet keretében elvégezhetők, nagyon jó hatásfokkal, minimális eséllyel a szövődményekre. Két héttel műtét után gyakorlatilag gyógyult leszel.

A rostos diétát, folyadékbevitelt, minél több mozgást utána is tartanod kell, hogy ne újuljon ki a betegség. Éhgyomorra joghurt is sokat segít abban, hogy rendszeres, normális konzisztenciájú székleted legyen.

2016. nov. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Andi80018 ***** válasza:

Ó, szegényke! :-( Szerintem is műtét, nekem volt kollégám, aki lézeresen megműttette, és jó lett. Mondjuk én eléggé állami kórház ellenes vagyok, biztos magán dokihoz mennék, főleg ilyen kényes dologgal!

Pl:

[link]

2016. nov. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Andi80018 ***** válasza:
Műtét után is érdemes sokat inni, sportolni,könnyen emészthető kajákat enni, hogy az anyagcsere jó legyen és a széklet állaga.
2016. nov. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ráálltam jelenleg nagyon a folyadékbevitelre. A tegnapi nap folyamán is elfogyasztottam 4 liter szénsavmentes vizet. Mai nap reggel egy fokkal jobb volt, viszont még mindig nem az igazi. :( Félek elve a holnaptól, ha rossz lesz, még suliba sem tudok menni. :(
2016. nov. 20. 17:12
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! :/ Soha nem lehetek, már teljesen tünetmentes? :/
2016. nov. 20. 17:13
 7/8 Andi80018 ***** válasza:
Mindenképp magánkórházban végeztesd a műtétet, ott mindent el fognak mondani. Lehet, hogy drágább, de megéri hosszútávon. Ja, sportolj rendszeresen, sport közben úgyis szomjas leszel, könnyebb a folyadékbevitel is, meg a beleknek is jót tesz.
2016. nov. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ami nekem bejött az a búzakorpa. Akár főzelékbe is lehet rakni, de müzlihez is jó tejjel. Nekem nagyon hatásos amióta eszem a székletem teljesen lágy és nincs semmi problémám a széklet állagával. Próbáld ki nem drága.
2016. nov. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!