Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Súlymegtartásnak elég? Vagy...

Súlymegtartásnak elég? Vagy esetleg fogyhatok is?

Figyelt kérdés

Hetente kb. 3x 4-5-6 km sétálok. Futni, és egyéb izzasztó sportokat nem tudok, csak sétálni. Ez elég lehet megfelelő táplálkozás mellett a súlymegtartás végett, vagy esetleg van remény rá, hogy le is adhatok idővel pár kilót?

Köszönöm a válaszokat előre is!


2016. nov. 26. 21:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha mellette nem eszel sok szénhidrátot,akkor még fogyhatsz is. A fogyókúrák ban kb. 30%-ot "számít" a mozgás és 70%-et a táplálkozás. A rendszeres mozgáshoz energia kell amit szénhidrátokból nyerünk elsősorban. Ha valaki csökkenti a szénhidrát fogyasztását,a szervezetnek van egy olyan képessége,hogy az elraktározott zsírt alakítja át szénhidráttá és azt égeti el.
2016. nov. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Sajnos az étkezésem nagy része szénhidrát.( Igyekszem teljes kiőrlésű kenyeret és tésztát enni. A fehér lisztet és finomított cukrot amennyire csak tudom kerülöm.) Nekem fontos ez a fajta szénhidrát, mert különben hülye leszek a szó szoros értelmében. Sajnos húst nem eszem sokat, általában 1x 2x egy héten, csak amikor megkívánom, (tegnap vacsorára rántott csirkét ettem) elképzelhetetlennek tartom, hogy csak fehérjén éljek, mind egészségileg, savasítja a szervezetet, másrészt a pénztárca, valamint az elkészítés miatt. Naponta 3 óránként eszem keveset az inzulinrezisztenciám miatt. Most a vacsorám egy alma és pár szem korpovit keksz.
2016. nov. 26. 21:28
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja és ment a zöld pacsi :-)
2016. nov. 26. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!