Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Este nem bírok korán lefeküdni...

Este nem bírok korán lefeküdni. Kevesebbet alszok 6 óránál. Az iskolában meg alig bírok ébren lenni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

2016. dec. 7. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
elaludni nem bírsz korán vagy lefeküdni? nem mindegy. hány éves vagy? mikor fekszel-kelsz?
2016. dec. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha ajzószereket szedsz kóla vagy energiaital formájában, ráadásul nappal se szellemileg, se fizikailag nem fárasztod le magad, akkor ez a végeredmény.
2016. dec. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mi vagy te,látnok?Honnan tudod,hogy kit csinálok?

Amúgy amikor nyáron 5-kor kellett kelnem,mert reggel 6-ra mentem diákmunkára,akkor sem bírtam 3-nál előbb elaludni

2016. dec. 7. 21:33
 4/8 anonim ***** válasza:

Miért nem bírsz aludni? Fekszel 10kor ágyadban és agyalsz? Nem érzed magad fárdtnak?

Kóla/energiaital/fekete teát fogyasztasz? Sportolsz?

2016. dec. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen,csak fekszem és agyalok.Csak reggel és napközben érzem magam fáradtnak.Este nem.Heti 3x edzek keményen a kondiba,erőemelő jellegű súlyzós edzés.Tegnap már ki kellett hagynom,mert olyam fáradt voltam,hogy elaludtam,miután hazaértem a suliból és megebédeltem.

Nem iszok teát,kólát és energiaitalt se.Kondi elött szoktam inni egy kávét,hogy egyáltalán elbírjak indulni

2016. dec. 8. 13:19
 6/8 anonim ***** válasza:

Nos tudom hogy ez nem egyszerű de meg kéne tanulnod kiüríteni az agyad alvás előtt. Amiken agyalsz azokat elintézni napközbe.

Amúgy mikor múlik el a fáradtság? Mert azt mondod napközbe az vagy de aztán elmúlik. Ez mikor következik be? Mit csinálsz akkor?

2016. dec. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Estefele,10-kor már egyáltalán nem vagyok fáradt.Gyakran van,higy éjfél körül,úgy érzem,hogy robbanni tudnék,úgy feltöltődök hirtelen energiával
2016. dec. 8. 23:59
 8/8 anonim válasza:

Tudom régi kérdés, de azért válaszolok rá, mert én is ilyen vagyok. Sajnos a "bagoly" típusnak nem osztottak lapot az általános munkarendben, mert mi mindig megszívjuk.

Ennek biológiai okai vannak, van, akinek éjjel jár csúcsra az agya, és akkor éber, van akinek meg nappal, ők a "pacsirták", a tipikus koránkelők. Talán kondícionálással el lehet érni némi változást, de amint lesz 1-2 szabadnapod, szinte azonnal vissza fogsz esni a számodra legideálisabb ritmusba, és megint éjszaka leszel aktív, nappal meg zombi. Hosszútávú megoldásról nem tudok. Nálam is azonnal visszarendeződik minden, amint tudom, hogy másnap nem kell korán kellenem. Szélmalomharc.

2018. máj. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!