Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Gyakori hányinger, nyomásérzet...

Gyakori hányinger, nyomásérzet a fejben? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Kedves Olvasó!


1-2 hete a jobb halántékomnál, fülemnél és szememnél enyhe nyomás érzet lép fel. (Nem tudom mivel összefüggésbe hozni, talán úgy mondanám, hogy amikor eszembe jut, akkor érzem.)

Emellett napi 4-5 hirtelen fellépő, erős hányingerrel küzdök, egyszer már hánytam is egy keveset.

Fejfájásom csak frontokkor van, nem is mindig, de olyankor övszerű és hasogató.

Édesanyámnak van néha-néha migrénes rohama, nekem még nem volt.

Epilepsziás, daganatos nincs a családban.

Volt már életemben pánik rohamom, de nem mondanám, hogy pánik beteg vagyok.

Olykor szédülök, hasmenésem van és olyan, mintha álmodnék.

Mostanában fáradtabb voltam magamhoz képest, de sokat dolgoztam (klinikán szakmai gyakorlatot + pénzért irodában) és aggódom a vizsgáim és a diplomamunkám miatt, mert alig van rá időm.

Vérnyomásom szerintem rendben van, bár előfordul néha szívritmuszavar.

Vérképem rendben, magnéziumhiányom van egyedül.


Érdemes orvoshoz fordulni?

Amik eszembe jutottak: stressz, keringési probléma, neurológiai probléma, agydaganat, migrén, megnézium b6 vitamin hiány.



2016. dec. 9. 14:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Amik eszedbe jutottak,akár lehetnek is. A migrén hajlam örökölhető,ráadásul a stressz is provokálhatja. Remélhetóleg csak ennyi a gond,de alapszabály az,hogy a "fejfájásokat"mindig ki kell vizsgálni,hogy nincs-e komolyabb betegség a háttérben. Menj el a háziorvosodhoz és kérj beutalót neurológiára. Ott majd elküldenek a szükséges viszgálatokra (CT,MRI,nyaki UH).
2016. dec. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Azért nem kell hanyatt-homlok orvoshoz rohannod, de ha pótoltad a magnéziumot és lezajlanak a stresszes dolgaid és nem múlik akkor mindenképp fordulj orvoshoz. Azért a migrén erősebb fájdalmakkal jár, de tény, a hajlam öröklődik és abban a korban vagy amikor sajnos előjöhet a betegség.
2016. dec. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Magas szemnyomás?


Fájdalom a szem körül, fájdalom a halántékon, hányinger, hányás.


Ezek közös tünetek a tiéd és a magas szemnyomás között.

2016. dec. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
DE KELL! A FEJFÁJÁSOKAT MINDEN ESETBEN KI KELL VIZSGÁLNI!
2016. dec. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az más dolog,hogy az emberek nem szoktak fejfájással az orvoshoz rohanni,pedig kéne. Meg kell taláni az okot,ami lehet "csak" egy migrén,de az esetek kiszázalékában ugyan,valamilyen komoly betegség tünete!
2016. dec. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
7 éve fáj a fejem és semmi komoly nincs a háttérben. Jobban mondva nem tudják miért. Úgyhogy nem kell a pánik keltés...egy agydaganatnál legtöbbször nem a fejfájás a tünet.
2016. dec. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Utolsó Neked nincs komolyabb és nelem sem,pedig 30 éve fáj a fejem, viszont a szomszéd lány már nem él,mert agydaganat miatt fájt neki, az egyik kolléganőmnek agyi aneurizma okozta és csak a jó ég mentette meg tőle,hogy nem pattant meg az ér és halt meg rögtön. Úgyhogy ez nem pánikkeltés,hanem ÓVATOSSÁG!
2016. dec. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsó...én nem azt mondtam, hogy ne menjen orvoshoz, azt mondtam, hogy 1-2 hetes fejfájással nem kell hanyatt-homlok rohanni. Azt pedig nem te fogod eldönteni, hogy nekem mennyire komoly a fejfájásom. Ha bemennél egy fejfájásambulanciára láthatnád azt az ezer embert, aki naponta odamegy,és szerencsére nem daganat van a fejében, hanem egyéb, kezelhető apró probléma miatt fáj a feje. Mert hogy ez is népbetegség.
2016. dec. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Voltam fejfájás mabulancián és ha elmész,akkor ajánlom,hogy kérdezd meg az ott lévő embereket,hogy kivizsgálták-e őket!
2016. dec. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Képzeld voltam...de amíg nem tanulsz meg értelmezni addig parttalan a vita veled!
2016. dec. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!