Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » S. O. S.! Begyulladt a körmöm...

S. O. S.! Begyulladt a körmöm sarka, nagyon fáj. Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Először is Boldog Karácsonyt Mindenkinek!Most van a 3.napja ,hogy fáj..Bevan gyulladva ,piros és mikor tegnap elkezdtem kivágni a rossz részt elkezdett kicsit gennyesedni..Mit ajánlanátok?Nagyon rossz lenne végig szenvedni az ünnepeket,utána ha muszáj elmegyek dokihoz..Ma éjszaka a paradicsom dunsztkötést alkalmaztam van egy kicsi változás,tegnap pedig Tetránt tettem rá,ha még több napig csinálom ezeknek lesz hatása?Vagy valaki tud még valamilyen gyógymódot?

Köszönöm

15/l



#gyulladás #fájdalom #Köröm sarok
2016. dec. 24. 06:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Áztasd ki a lábad, majd jól kend be Betadinnal, ha megszáradt, akkor a Gentamicin-Wagner kenőcs a legjobb rá, kimondottan körömágy gyulladásra ajánlott, nekem ez vitte le 1-2 nap alatt a gyulladást.
2016. dec. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Kipróbálom majd ☺
2016. dec. 24. 07:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Vagy ha van otthon 50 fokos pálinkád az is megfelelő. Mártsd bele pár percre, jól ázzon ki, majd kend be krémmel.
2016. dec. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem egy nyári liftbaleset miatt tört el a jobb gyűrűs ujjam utolsó ujjperce és a köröm ahol még épp keletkezik, nem tudom hogy nevezik, de az ott belül...

Az egész köröm tiszta véraláfutás lett és meg csak január végén, februárban fog lenőni a régi, rossz, megszakadt köröm,

De mivel az megsérült, így össze csavarodott kissé és a véraláfutás miatt felpuposodott, kb egy hónapja már a húsomba fúródva nő és már pár hete nekem is be van gyulladva.

Megpróbálom majd én is Karácsony után az említett kenőcsöt, de szerintem ezen csak a sebészet fog segiteni januárban... Addig meg marad a ragtapaszozas, meg a mindentől óvás, mert a jobb széle a legkisebb érintésre is iszonyatosan fáj.

Boldogabbat!

2016. dec. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges a Betadine és a Gentamicin együtt. Ha csak az egyiket használod az is bőven elég. Kend be az ujjadat és tegyél rá egy vékony kis kötést is,hogy a kencefice rajta is maradjon.
2016. dec. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 BlodDrunk ***** válasza:
Nekem is volt hasonló eset,orvos azt ajánlotta éjszakára vastagon betadine+valamilyen zacskó ráfogatva és dunsztolni,pár nap alatt helyrejön.
2016. dec. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!