Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Altatót vagy nyugtatót szedjek?

Altatót vagy nyugtatót szedjek?

Figyelt kérdés
Egyikkel sincs tapasztalatom, de ma vizsgázom egyetemen, és megint nem aludtam egyetlen percet sem. Ideges vagyok, fáradt, nincs egy összefüggő gondolatom ilyenkor, hiába a rengeteg tanulás. Ha lefekvés előtt altatót veszek be, másnap ugye nincs rám tompító hatással? Melyiket ajánlanátok?
2017. jan. 3. 04:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a pótvizsgát javasolom számodra! :D
2017. jan. 3. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Attól sem alszom majd többet:D
2017. jan. 3. 05:38
 3/5 TR75 ***** válasza:

Altatónál nagyon fontos, hogy a tájékoztatóban feltüntetett időn belül ne ébredj/kelj fel, mert abban nem lesz köszönet (pl. minimum 8 óra alvást írnak, de te 4 óra elteltével bemész vizsgázni - utólag lehet, hogy semmire nem fogsz emlékezni, de vicces/ijesztő történeteket mesélnek majd rólad az egyetemen).

A nyugtató is szedál, segítheti az elalvást, a Xanax és társai erre is jók lehetnek (segít(het)ik az elalvást), és nem olyan drasztikus a hatásuk, mint az altatóknak (persze, mindenki másképp reagál, szóval akár az is kiüthet).

Ha biztosan 8-10 órányi időd van aludni, akkor altatót is meg lehet próbálni, ha nem, akkor inkább csak nyugtató.

Próbálj meg időben ágyba kerülni, az segíthet.

2017. jan. 3. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én inkább nyugtató teát javasolnék. Egészségesebb és engem nagyol jól kiütnek :D a hárs, levendula tea nagyon jó, nekem bevállt.
2017. jan. 3. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, még nem döntöttem.
2017. jan. 3. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!