Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Honnan tudhatom biztosra hogy...

Honnan tudhatom biztosra hogy candida gomba túlszaporodott bennem?

Figyelt kérdés

Vettem a gyógyszertárban candida 5 gyorstesztet, vérvételes, pozitiv lett. Nem tudom ez mennyire megbizható, kicsit kételkedem benne, 5 másik ismerősöm is megcsinálta és mindenkinek pozitiv lett.. Esetleg ha valaki jó angolból és összefoglalná ezt a friss cikket, hogy miért nincs értelme a candida diétának az megköszönném.

[link]



2017. jan. 7. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia, a cikk nem azt mondja hogy semmi értelme a candida-diétának, hanem másféle diétát ajánl (még szigorúbbat).

Tapasztalatból mondom neked, hogy a candida-diéta segít, de nagyon kitartónak kell lenni hozzá, mellette probitikumot szedni, grapefruitmag-cseppeket. Ha hosszútávon szigorú diétával nem javul a helyzet, akkor gyógyszeres kezelésre is szükség lehet, de gyógyszer mellett is szükséges a diéta, különben mit sem ér.

Élesztős, erjedéssel készült ételeket és italok tilosak, ugyanígy a magas cukortartalmú dolgok is.

Milyen tüneteit érzed a fertőzésnek?

2017. jan. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
32 éves ffi vagyok. A tüneteim a rendkívül magas puffadás fehér tészta félékre. Mindegy hogy nokedli, vagy fehér kenyér, sütemények, extrém mód puffadok és szeles leszek. Ha ezeket nem eszem minden ok. Kipróbáltam hogy abonetett eszek vagy rozs szeletet, amiben csak 100% rozs van, semmi élesztő ,meg adalékok, de attól is puffadok azért, igaz nem annyira mint a fehér tésztás cuccoktól, de puffadok. A candida amúgy 1000 féle tünetet produkálhat és ha a tüneteket nézik az ember, biztos hogy jópárat találnak amik rájuk is jellemzőek. Glutén érzékenységem amugy nincs, a székletem is normál teljesen. A legfőbb gondom tehát az extrém puffadás. Ez a candida 5 vérvételes teszt meg hát nem tudom mennyire megbizható, akárki megcsinálta a körömben , mindenkinek pozitiv eredményt adott , mindegy nő volt vagy férfi, volt olyan is aki alig eszik úgymond rossz dolgokat, sportol heti 4x keményen, neki is pozitiv lett.. Szerintem nincs is olyan ember akinek negativ lenne a teszt. :)
2017. jan. 7. 12:53
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Elég megbízható a teszt.... közel 100%-os.

Mindenkiben van candida csak nem mindegy a mennyisége.


A puffadás, főleg kenyér után tipikus candida tünet.

Én évek óta puffadós voltam, gyomorsavam volt de nem nagyon foglalkoztam vele egészen tavaly szeptemberig amikor olyan rosszul lettem, hogy orvost kellett hívni annyira beállt az epém (felment a vérnyomásom 160-ra, gyenge voltam, zsibbadtam mindenhol stb stb)

Akkor megfogadtam, hogy kiderítem mi a probléma.

Elmentem belgyógyászhoz, természetesen magánrendelésre mert TB támogatottra várhattam volna 1 hónapot; onnan mentem tovább hasi ultrahang ahol semmi elváltozást nem találtak, majd onnan mentem tovább gyomortükrözésre ahol mondta a doktornő hogy mintát fognak venni a gyomromból és megnézik van-e fekélyem.

Rákérdeztem, hogy Candidát fogja-e nézni a mintából mire nevetve azt mondta, hogy azt nem mert az tuti nem lehet.

Szóval ott is otthagytam 10e forintot hogy megtudjam nincs fekélyem, sem fertőzésem, sem baktérium...

Küldött volna tovább hasi MRI-re meg vastagbéltükrözésre, mondtam, hogy köszönöm de nem.

Vettem a gyógyszertárban egy tesztet és pozitív lett.

Elkezdtem elhagyni MINDENT ami a tiltólistán van.

Ez október végén kezdődött, mármint a diéta.

Azóta gyakorlatilag főtt krumplit vagy fehér rizst vagy barna rizst vagy durumtésztát eszek párolt csirkemell-el vagy párolt pulykamell-el, de van, hogy csak magában.

Édességet amúgy sem ettem szóval azt nem volt nehéz elhagyni. Sörözni viszont nagyon szerettem barátokkal, de az is nagyon táplálja a candidát, szóval az már kicsit nehezebb volt :)

Mandulát, bokormogyorót, diót, almát, szezámmagot, tökmagot, szotyit eszek még.

Szóval nem mondhatni, hogy húúú de változatos az étrendem :D

De ha azt nézzük, hogy szeptembert szinte végig ágyban töltöttem, fogytam 10kg-t 1 hónap alatt mert volt hogy 4 napig nem tudtam enni...

novemberben 5 perc torna után annyira elgyengültem, hogy majdnem elájultam

decemberben már 15-30 perc edzést tudtam csinálni elgyengülés nélkül...

most januárban már kezd visszatérni az erőm, de még messze van a régi önmagam :)


ja és 3 hónapot ment a hasam...

2 hónapig ittam csalánteát ami jó tisztító


november óta: béres csepp, magnézium tabletta, calcium tabletta, supradyn, c-vitamint szedek


december óta candida stop lágyzselatin kapszulát ami 2 havi adag...

+ biosa flora-t ami a bélflórát állítja vissza


november óta van fülzúgásom ami nagyon nagyon rossz, ezt leszámítva mondhatni, hogy "jól" vagyok.


jövőhéten megyek vissza vérvételre és kiváncsi leszek az eredményre

remélem tavaszra rendbe jövök annyira, hogy el tudjak menni itthonról


Szóval ha megfogadsz egy tanácsot, menj el vérvételre ahol megnézik a candida ellen termelt antitest mennyiségét és az alapján látod mennyire szaporodott túl...


Ne akarj úgy járni mint én, nyáron már pl. boltba sem tudtam elmenni mert annyira puffadtam, hogy elég ciki lett volna ott böfögni egy nagyot :)


Most már nagyon nagyon ritkán puffadok egy kicsit.

Ha rendbe jövök soha többet nem fogok olyan ételeket enni amitől kiújulhat ez a candida.


Bocsi kicsit hosszú lett, ha van kérdésed szivesen válaszolok :)

2017. jan. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Minek menjek vérvételre akkor, tegnap én is utána olvasgattam és ez a candia5 teszt közel 90% megbizhatóságú. Szerintem amúgy az emberek több mint 80%-ában túl van fertőzödve csak valakiknél nincs, vagy nagyon gyengék a tünetek. Nálam extrém puffadás a fehér tésztától, végbél környéki viszketés, de van hogy viszket a sípcsontomnál is néha, sokszor vagyok gyenge én is, éhséget rosszul tűröm , pedig nem vagyok cukros, de rosszul leszek ha "éheznem kell", párás időben sem vagyok jól. Sokszor remegnek az izmaim is, tikkelnek mindenhol, hiába zabálom 2 marékra a magnéziumot. Szóval tuti candidás lehetek. Az ételeket nézve viszont egyik helyen ezt irják a másikon mást. Amiket te is felsoroltál ott is van pár tiltó listás. Most ki tudja melyiket kövesse, hol ezt hol amazt irják hogy eheted. Plusz kell még nehézfémkivezetést is csinálni.. Olvass utána itt sok mindent megtalálsz:


[link]

2017. jan. 8. 19:41
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

kedves kérdező, én tapasztalatból és egész jó nyugati információkból mondom hogy legjobb ha minden cukros és élesztős ételt kiiktatsz, gyümölcsöket is pár hónapra, alkohol szóba sem jöhet, a szénhidrátbevitelt pedig nagyon le kell csökkenteni és teljes értékű gabonákat enni a feldolgozottak helyett, mint pl hajdina, köles barna rizs, de ezek is csak mértékkel. Erjesztéssel készült dolgok szintén tilosak. Jóformán csak a zöldségek maradnak és a sovány húsok, magvak... tejtermékeket szintén célszerű kerülni.

Graprefruitmag-csepp és Protexin Candid Plus segít.

2017. jan. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha van rá pénzed akkor vegyél egy gluténérzékenység gyorstesztet gyógyszertárban.


Van aki a gluténtól puffad nagyon, bár szerintem valóban candidás vagy...

Elég kellemetlen fél év vár Rád. :)


Én vagyok aki a hosszú hozzászólást írtam.

Sok helyen olvastam, hogy ha elkezdem a diétát akkor az a gombának nagyon nem fog tetszeni és pusztulása közben felszabadulnak a méreganyagok amitől elég szarul leszel.

Depresszió, rossz kedv, fejfájás, levertség, nincs kedved semmihez kb.

(hát ez nekem mind megvolt/megvan)


Ha nincs tropára a bélflórád akkor könnyebben megúszhatod.

2017. jan. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!