Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért esik ennyire nehezemre...

Miért esik ennyire nehezemre felkelni? Gyakorlatilag az egész délelőttöm odavan. Hogyan tudnám magam "motiválni"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


1. éves egyetemista vagyok, szorgalmi időszakban direkt úgy raktam az óráimat, hogy azért 8-9-ig simán aludni tudjak (nem aludtam mindig eddig, de megesett) mert már a középiskolában is a legjobban a korán kelést utáltam.

Most viszont a vizsgaidőszakban jó lenne minél hamarabb felkelni, hogy tanulhassak, nekem ugyanis leginkább délelőtt fog az agyam. Viszont annyira hozzászoktam ehhez az életmódhoz, hogy esélytelen kimásznom hamarabb az ágyból és még így is 11 mire tanulóképes vagyok.

Már többször is beállítottam magamnak, hogy 6-kor kelek aztán mikor rajta lenne a sor egyszerűen nem bírok "lesz*rom az egészet" jelleggel tovább alszom.


2017. jan. 11. 22:11
 1/2 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem írni, hogy teljesen mindegy mikor fekszem, általában este 10-kor jön rám az álom, tehát a "8 óra" meglenne, de valahogy ez a 8-9 közötti időszak amikor feltudok kelni.
2017. jan. 11. 22:16
 2/2 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz, de amikor csörög az óra fel kell tényleg kelned. Ezt akaraterövel meg lehet csinálni és utána majd azt szokod meg, csak eleinte olyan nehéz amíg nem állt rá a szervezet. Sok sikert! :)
2017. jan. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!