Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Frontint hogy kell szedni?...

Frontint hogy kell szedni? Etkezes elott vagy utan?

Figyelt kérdés
2017. jan. 21. 05:29
 1/6 TR75 ***** válasza:
A betegtájékoztató erre nem tér ki, tehát mindegy. Annyiban azonban mégis ajánlott inkább étkezés előtt bevenni, hogy gyorsabban felszívódjon (már ha ez egyáltalán szempont). Étkezés közben/után bevett gyógyszerek az étel miatt nehezebben szívódnak fel.
2017. jan. 21. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 psychebb válasza:

Semmilyen körülmények között NE szedj kedély javítót, vagy nyugtatót!

A megoldás nem a gyógyszerben rejlik, maximum rászoksz!

2017. jan. 21. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat.az a baj hogy ma hajnalban ebredes utan 180/100 koruli volt a vernyomasom.bevettem a negyed szem nevotens betablokkolom plusz fel szem frontint a 0,5-os bol.nem mertem belole egeszet bevenni mert ezt meg nem szedtem.mar lassan egy oraja hogy bevettem de szerencsere rosszabbul nem lettem tole.a doki adott tensiomin vernyomas csokkkentot is de nem merem bevenni.mert felek betablokkoloval meg frontinnal kombinalni.mit csinaljak?nemsoka mennem kene dolgozni de ilyen vernyomas utan nem merek kimozdulni.nem vagyok rosszul csak ideges.mensi elott vagyok es mar ket heze emelkedett a vernyomasom.de ilyen magas nem volt.zegnap sok stressz ert es ugy tunt meg fog jonni,pedig csak a 20.napon voltam.mi lehet a baj?hormonok csinalhstjak?
2017. jan. 21. 06:28
 4/6 TR75 ***** válasza:

Azt nem tudjuk, hány éves vagy, nagyjából milyen testalkatú, szóval ez így mindenképpen csak tippelgetés.

A 180/100-as vérnyomás magas. Ha a doki kiírta a vérnyomáscsökkentőt, azt vedd be. Ha attól tartasz, hogy két gyógyszer üti egymást, akkor mondjuk két óra különbséggel vedd be őket.

A stressz emeli a vérnyomást, szóval ez a kiemelkedően magas érték lehet, hogy emiatt van.

0,25 mg Frontin nem nagy adag, van, aki meg sem érzi.

2017. jan. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

42 eves vagyok.165 magas es 55kg.

Vegul is egeszsegesen elek.cigi,pia,zsiros etel kizarva.meg kavet sem iszom.sosem szerettem ezeket.mozgok is eleget mert eleg kemeny fizikai munkat vegzek.mar erre is gondoltam,hogy talan a fizikai munka art nekem.mert sokszor nagyon kifaradok.viszont nem alszom sokat.este 10 Korul fekszem le de otkor mar kelni kell.na olyankor altalaban magas a vernyomasom.

2017. jan. 21. 17:03
 6/6 TR75 ***** válasza:

A hét óra alvás nem tűnik kevésnek, de igazából az számít, hogy neked elég-e? Az is számíthat, hogy bagoly típusú vagy, vagy pacsirta?

Az tény, hogy a vérnyomásnak reggel nem lenne szabad magasnak lennie.

Őszintén szólva, ne várd magadtól azt, hogy ugyanannyit bírj, mint mondjuk 10 éve. A kemény fizikai munka során használódik az ember (tudom-tudom, majd jönnek okosok, hogy ha így van, akkor húzz magadra 2 méter földet és helló), ez egyénenként változó. Lehet, hogy kicsit lazítani kellene a tempón (ha lehetséges).

Másrészt, azért az egyén élethelyzete, a pszichés állapota is befolyásolja a szívműködést is és a vérnyomást is. Szóval elképzelhető, hogy ilyen téren is rendet kellene tégy. Ebben a korban (én is hasonló cipőben járok, csak férfiben) már érdemes végiggondolni, hogy mit kell megváltoztatni, mit kell elhagyni, mit kell bevezetni. Egyetértek azzal is, hogy nagyjából ez az életkor egyfajta választóvonal (akár tetszik, akár nem).

Abból, amit leírtál, nekem az a véleményem, hogy nem élsz egészségtelen életet, de az lehet, hogy a nehéz fizikai munkát (ha lehetőséged van rá) legalábbis át kellene gondolnod, és valószínűleg a stresszt kellene valahogyan csökkenteni.

Na, persze, ez így túl általános, a te életedet te látod :-)

2017. jan. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!