Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem tudom mi történik velem!...

Nem tudom mi történik velem! Ötletek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kamasz srác vagyok aki szeret bekepzelni különböző betegségeket. Azonban pár hónapja nagyobb méreteket öltött ez a képzelgésem.. folyton arra gondolok hogy agydaganatom van.. egész nap szédelgek,furcsán látok amit majd kifejtek illetve hol nyakam hol fejem fáj... nagyon sokszor van pánikrohamom is illetve nap mint nap szorongok. Szóval egy olyan érzés fogott el ami mr több napja is tart hogy nagyn meg vagyok rémülve. Úgy látom vagy úgy élm meg a dolgokat mintha álmodnék.. mintha nem a valóság lenne.. tudom hülyén hangzik.. folyton eszembe jut hogy megőrültem.. félek hogy elveszítem minden pozitiv emlékemet vagy dolgomat..Sokszor jön rám ezek miatt a bőgés. mindennapi dolgok lettek ismeretlenek számomra (pedig tudom hogy nem azok de erre gondolok) ha pl bemegyek a szobámba olyan mintha nem jártam volna ott soha és idegen.. pedig tudom hogy az az én szobám! Folyton rámtör a sírás hogy elveszítem a szerelmem vagy épp a régi ön magam amit nagyon nem akarok.. most kezdtem el járni pszichiátehez illetve pszichologushoz is akik szerint nincsen komolyabb bajom a szorongáson kívül.. de én ezeket teljesen áshogy élem meg... neurologusnál is voltam már aki ugyanugy szorongásra tippelt a tüneteim alapján de azért beutalt MR-re amitől rettegek hogy mivan ha rossz eredményt kapok??? Nagyon félek mindentől.. Ataraxot kaptam apszichiátertől valamintszorongás oldó feladatokat a pszichologustol.. nem tudom mi vár rám.. valakinek voltak ehhez hasonló tünetei?

2017. febr. 10. 10:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Na, csak nyugi! Gyakorló hipochonderként azt tudom mondani, hogy ezek nagy valószínűséggel mind a szorongástól vannak. Nyakprobléma simán okozhat fejfájást, nekem is voltak évekkel ezelőtt olyan periódusaim, amilyeneket te leírsz, és semmi bajom.


Az MR-től ne félj, mert ártalmatlan vizsgálati módszer (szemben a CT-vel), és legalább biztos eredményed lesz. De a legfontosabb, hogy ne képzelj be magadnak mindig más és más betegséget, mert nem lesz megállás!

2017. febr. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%
Ez egy jó lehetőség a felébredésre. Ajánlom figyelmedbe Sri Ramana Maharsi könyveit. Megtalálod benne a választ arra, ami most történik veled. Tudom, ijesztő dolog. De vagy megadod magad most, vagy elfojtod és megadod magad később amikor feltőr...
2017. febr. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szorongás, ennek a tünete pedig a deperszonalizáció, amiről te is beszélsz. Nyugodj meg, nem fogsz megőrülni, az agyad játszik veled. Amint kezelve lesz a szorongás és a pánik, ez is el fog tűnni. Velem is hasonló dolgok történnek, pl.: megkérdőjelezek mindent, mi a lét? miért így nézünk ki? valamelyik nap mintha édesanyám is idegen lett volna. teljesen elidegenedtem az élettől, magamtól, családtagjaimtól, páromtól, még a beszédtől is. iszonyatos érzés, de az egyetlen megoldása ennek az, ha elfogadod és próbálsz tudomást sem venni róla. ha nem küzdesz ellene, akkor nem is lesz rád hatással és ami a legfontosabb, nem fogsz megőrülni!!! Kitartást kívánok!
2017. febr. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!