Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Elképzelhető, hogy a Citagen...

Elképzelhető, hogy a Citagen 20 mg-os gyógyszertől nincs étvágyam? És a közérzetem is rossz.

Figyelt kérdés

10 éve járok gyermekpszichiáterhez (17 éves vagyok). Kiskoromban Tourette szindrómát fedeztek fel nálam. Sokféle gyógyszert szedtem már de az elmúlt 2 évben a Ripedon 1 mg-osat. Ennek meg is lett az eredménye. 2 év alatt +30 kiló. Egy hete szedem a Citagent, mert a pszichiáter azt mondta, hogy váltsunk. Mivel a Ripedontól híztam. Az előtt nagy étvágyam volt, mindig vidám voltam és jó volt a hangulatom.

Most, hogy a Citagent szedem - ilyen még sosem volt -, nem vagyok éhes. Ha ebéd iső van eszem, de nagyon minimális adagot, csak azért, hogy nehogy rosszul legyek. Rossz a közérzetem, reggelente nem vagyok túl jól. És amolyan folyamatos belső feszültség van bennem. Olyan, mintha félnék valamitől vagy izgulnék, de nem. Vagy mint, amikor fázom és remegek. De nem is remegés, hanem ilyen belső izgatottság. Azzal nincs bajom, hogy nincs étvágyam, remélem le is fogyok. Csak ez a rossz közérzet aggaszt. Imádok nevetni és nagyon jó ízűen tudok, de napok óta egy mosoly nincs az arcomon. Soha nem voltam depressziós, most sem vagyok. Csak nem nevetett meg engem már minden apróság, mint azelőtt.

Tényleg borzalmas a közérzetem.

Kérlek ne azt mondjátok, hogy ne szedjem, mert úgyis ezt fogom szedni, mert elveszi az étvágyamat és ez nekem kapóra jön. Csak tapasztalatokat és véleményeket várok.


Köszi szépen előre is a kedves válaszokat.



2017. márc. 12. 12:08
 1/3 anonim ***** válasza:

"és alapos felvilágosítás segítségével a beteg közel normális életet élhet


Részletek: [link]


Na ehhez aztán pofa kell! Még a normális élet sincs definiálva, de a közel normálisra már összecsattantak a füleim!

Itt az ideje, hogy Te is a magad ura légy, és ne hallgass a túliskolázottak állításaira!

2017. márc. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd kérlek a tanácsodat, miszerint ideje, hogy a magam ura legyek?! 10 éves korom óta az vagyok:)
2017. márc. 12. 15:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Neked nincsenek szüleid, akik az óvintézkedéseket megtették volna, mielőtt a társadalom prédájává válsz?

Persze! Egy gyereknek el lehet magyarázni látszólag logikusan (hisz erre vannak kiképezve), hogy ilyen szindróma meg olyan szindróma. Aztán meg csodálkoznak, hogy "hű egyre több gyerek lesz beteg"! De a társadalomnak ez a jó, hisz még több orvosságot lehet eladni!

Ezt nem lehet elég bőven kifejteni, ezt mindenkinek éreznie kell! Privátban tudok tanácsot adni, de ahhoz kicsit jobban meg kell hogy ismerjelek.

2017. márc. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!