Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Aktív sportolás felhagyásával...

Aktív sportolás felhagyásával mennyire változik meg a test?

Figyelt kérdés

10 évig kőkemény élsportoló voltam. Lassan két éve, hogy felhagytam ezzel az életmóddal, és azt vettem észre, hogy sok minden változott.

Például nem bírom az alkoholt (mindig másnapos vagyok, hányok, és fáj a gyomrom, annak ellenére, hogy ugyanúgy, ugyanannyit iszom, mint amikor még sportoltam), illetve, hogy nem bírom a csípőset (pedig szeretem, imádom, de mostanában egyből wc-re kell mennem, ha valami olyasmit eszem, és régen ez egyáltalán nem így volt), és olyan testrészemre ment egy kis felesleg, ahova azelőtt sosem (most derékra).

Az lenne a kérdésem, hogy ezekben a dolgokban lehet valami igazság és kapcsolat a sportolás megszűnése miatt?



2017. márc. 18. 16:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben. Ezek normális változások.


A sport nagyon komoly többletet jelent a szervezetnek, nem csak az izmoknak. A rendszeres testmozgás sokkal jobb oxigenizálódást eredményez, melyek egészségesebb testet: szerverek és izmokat egyaránt. Több levegő, oxigén a szervezetnek: szívósabb szervezet.


Összességében szívósabb voltál amíg sportoltál, és ez kihatott erre is, hogy jobban bírtad az alkoholt, meg a csípőset is, és nyilván nem rakódott le annyi felesleg, mert ledolgoztad.


Ha zavar a dolog, akkor csinálj valami sportot megint, persze csak hogy formában maradj: már fél óra intenzív séta is sokat jelent, vagy egy kis úszás (az mindent visz, az egyik legjobb amit tehetsz).


A "szívósságot" befolyásolja a lelki oldal is. Ha van egy szerető társ, és nyugodt környezet, az nagyon sokat számít.


Az is számít, hogy régebben milyen gyakran alkoholizáltál, és mennyit, és most. Úgy értem, lehet hogy régen gyakrabban ment, így jobban "tréningben" voltál e tekintetben is, most meg már nem.

Ha a sportot nem vennénk figyelembe, ez önmagában is tényező lenne a kérdésben.

2017. márc. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!