Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Erős gerincfájdalom a semmiből?

Erős gerincfájdalom a semmiből?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Körülbelül 5 napja történt hogy egyik napról a másikra igen erős szúró és nyilalló fájdalmat éreztem a bal lapockám környékén. Valószínűleg az idézhette elő hogy egész nap nehéz laptoppal és táskával rohangáltam az egyetemen. Azóta a fájdalom telibe átcsoportosult a gerincoszlopom felső harmadára és elviselhetetlen, nyilalló és a környékére kisugárzó fájdalom.

Kb. úgy tudnám leírni mint mikor az embernek nagyon ingere lenne kiropogtatni a fájó gerincét de nem tudja kiropogtatni. Próbálkoztam vele és az biztos megkönnyebbülés lenne de nem megy.


Ami miatt aggaszt a dolog hogy levegőt is nehezen kapok miatta annyira fáj, a tüdőmet pl nem tudom teleszívni csak ha épp eltalálom a megfelelő pozíciót, mert ahogy szívom tele a tüdőm és telik meg nyomja hátra a gerincem és elviselhetetlenül fáj és nem tudom teleszívni.


Elmennék orvoshoz de egyrészt Ausztriában élek másrészt tanulok és dolgozok egyszerre és a munkahelyen nem néznék jó szemmel ha emiatt nem dolgoznék. Plusz gondolom az orvos ott helyben nem ropogtatná ki hanem röntgenre küldözgetne meg stb. amiből nem tudom mikor lenne valami is. Inkább a csontkovácsot fontolgatom.



Lehet ez valami becsípődött ideg vagy micsoda? Szenvedés minden percem, nem tudom mit csinálhatnék de egyszerűen nem engedhetem meg magamnak hogy emiatt ne dolgozzak és megkockáztassam hogy kirúgnak mivel teljesen önellátó vagyok és most egyetem alatt nem tudnék azonnal új munkát keríteni.


Köszi előre! 20/F


2017. márc. 22. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Ausztráliában nincsenek fórumok? Masszőrök? Kiropraktorok? Miért ide írsz? innen mit tudnánk neked segíteni?
2017. márc. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
* Vagyis Ausztriában :)
2017. márc. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Feltehetően megtámadott valamilyen vírus, ami a csigolyák közül kilépő ideggyököknél kisebb ideggyulladást váltott ki, aminek következtében kóros izom összehúzódás (izomgörcs) is fennáll. A fájdalmat acetilszalicilsav vagy ibuprofen tartalmú gyógyszerrel lehet csökkenteni (pl. aszpirin). Ajánlható a gravitációs pad (gerincnyújtó pad) kipróbálása, ami széthúzza a csigolyákat és csökken a csigolyák közül kilépő idegek mechanikus megterhelése.
2017. márc. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A gerinc "felső" (thoracalis) szakaszán ritkábbak a porckorong-problémák, plusz a tünetgazdagság fokozatosan szokott növekedni, nem egyik pillanatról a másikra kezd úgy fájni, hogy lélegezni is alig tudsz. Ez alapján látatlanban valószínűbb, amit az előző írt, hogy gyulladás lehet. Ennek ellenére ajánlott kinyújtani, kiropogtatni, ártani nem árthat. Nyújtáshoz a segítség:


https://www.youtube.com/watch?v=tEhzPHw7g-4


Kiropogtatáshoz meg hasra fekszel, teljesen kifújod a levegőt, és a segítő tenyérrel nyaktól lefelé hátközépig végignyomkodja a gerincedet, mintha egy keményebb gyurmát akarna nagyjából kiegyengetni. Ezt bárki meg tudja csinálni, ennél bonyolultabb - és hatékonyabb - fogásokhoz hozzáértés és gyakorlat kell.


(egy csontkovács)

2017. márc. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Többféle módon próbáltam kiropogtatni kevés sikerrel. Két napja mintha kis javulást éreztem volna egy fél nap erejéig, de azóta meg csak rosszabb lett, már elviselhetetlen kategória, csak fájdalomcsillapítóval tudok létezni. Viszont dolgoznom meg muszáj, szóval nem tudom kellően pihentetni.

2017. márc. 24. 07:59
 6/6 s7stM válasza:
Ennek a történetnek mi lett a vége? Nekem detto ugyanez történt most 2 napja. Csak fekvéskor jobb, illetve ha sétálok, hátizsák nélkül.
2018. okt. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!