Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az baj, ha a rendszeres...

Az baj, ha a rendszeres vérnyomáscsökkentőmből hol egészet hol felet vesuek be?

Figyelt kérdés
Szedek bétablokkolót.Abbol nspi felet kell,az jó is igy.De mellé felirtak vérnyomàscsökkentőt Coverexet.Napi 1tablettàt.De gyakran a fél db is eléggé leviszi.Akkor magasabb ha front van vagy mensi előtt alatt.Màskor rendben van,sőt néhs eléggé le viszi.Baj ha ilyenkor csak felet veszek be,de ha szükséges beveszem az egészet? Ha nagyon lemegy a vérnyomasom az is veszelyes nem? Ma delben 115/75volt.Az nem tul keves?
2017. márc. 22. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:
A 115/75 elég kevés, bár még jó, de ezt nem kellene lejjebb vinni
2017. márc. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Amikor még csak a bétablokkolót szedtem akkor néha 160-180/90-100 ra is felugrott.Mensi idején most is felmegy simàn 160-ra gyogyszerek mellett is.De màskor elég jó.Reggelente 140/90 napközben 120-138/80 körül àltalàban.és ezért vagyok dilemmàban minden nap hogy épp egészet vagy felet vegyek-e be?
2017. márc. 22. 20:21
 3/4 A kérdező kommentje:
Amugy 42/N.
2017. márc. 22. 20:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem baj, én napi 2 tablettát szedek, reggel és este egyet, de nyáron nem veszem be az estit, mert olyankor nagyon leesik a vérnyomásom. Háziorvosom mondta, hogy jól teszem ha ilyenkor nem veszem be.
2017. márc. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!