Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek, hogy ne a buszon...

Mit tegyek, hogy ne a buszon jöjjön rám a kakilás?

Figyelt kérdés

Így is fél 5kor kelek direkt ez miatt, hogy legyen időm kaksizni. Ez úgy áll össze, hogy fél 5kor kelek, fekszek 10 percet, aztán öltözök, fogatmosok stb és 5re kéaz vagyok. Ezután a wc-n ülök, amíg el nem indulok a buszhoz. Néha mozgok, ugrálok, vizet iszok, de az sem segít.

Nem kávézok, nem segít a melegvíz éhgyomorra, szilva estére. Semmit nem hat.

Hashajtót szedni nem akarok.

Állandóan fél 6 és 7 között kell kakilnom, sehogy nem tudom átszokatni magam más időpontra, nem megy.

Fél 7kor indul a buszom. Nekem 6:10kor kell elindulnom, deahogy sétálok kifele, akkor is rámjön már a kakilás és nincsen nyílvános wc sehol sem. Ha meg visszatartom, akkor egyből jön a hányinger, csikarás, foshatnék. A busz mindig tömve van, sose tudok leülni. Volt, hogy le is szálltam és hazajöttem. Akkor elmúlt.

1 hete van ez megint. De most ezen a héten tegnap se és ma se mentem suliba ezért. Voltam múlthét csütörtökön vérvételena háziorvosnál. Levett 5-6 kémcsővel, de nem monsta meg, hogy mire. 1et mondott csak, a helicobacterre. A többi nsm tudom mi lehet.

A lapomra ráírta, hogy Colica abd. ami hascsikarást jelent a gugli szerint.

Nagyon stresszes vagyok, utálok buszozni. Régóta fennáll már ez, de eddig nem volt. Most jött elő megint.

Utálok buszozni, a tömeget, így is hogy ezzel a fél 7es busszal megyek, ami sose ér be időre, mert nekem még a városban helyi járathoz is sietnem kell,mindig elkések óráról. 7:45től kezdődik.

Próbáltam bemenni hamarabbi busszal, 5:58, 6:03, de azon is rámjött a csikarás és a foshatnék, már izzadtam, sírtam és sehogy nem tudtam megnyugtatni magam.

Mit csináljak már? Tudom, hogy idegi alapon van az egész, de tönkretesz már! Iskolába se tudok rendesen járni, anyuék csak kiabálnak rám és azt mondják iskolakerülő vagyok, ami nem így van, de hiába mondom nekik, nem hiszik el.

Az is benne lehet, hogy koraszülött vagyok? 6 hónapra születtem. Most jönnének ki a bajaim ebből adódóan? Kérlek segítsetek! Nem érti meg senki milyen szar helyzet ez! 20 éves lány



2017. márc. 28. 07:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak problémák a wc-zéssel...

De én 1-2 vagy 3 hétig nem kakilok.Bár 2 hete voltam ultrahangon és kiderült hogy rögöm van amit ki kell tisztítani azaz ki kell jöjjön a kaki vagy kórház lesz a vége.

Én ha otthon kakilok én már akkor is szorongok mivel félek hogy hallják az otthoniak hogy kakilok.Sokszor ezért vissza is tartom.Van hogy már libabőrős vagyok mert annyira kell kakilni de így is a kezemmel nyomkodom a hasam alatt hogy kijöjjön.Nálam is mostanság előfordul sokszor hogy buszon jön rám.Én ökölbe szorítom a kezem és elengedem és megint ökölbe de ezt erősen hogy elmúljon és azt mondogatom magamban hogy erős vagy.

Nekem sajnos hashajtót kell szednem.De neked amúgy ajánlom hogy egyél gyümölcsöt, tejtermékeket, rostos gyümölcslevet.A csokit a banánt és a kakaót pedig hanyagold egy kis időre.

2017. márc. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ha tudod, hogy idegi alapon van, akkor ott kell kezelni.

Enyhe nyugtato hatasu gyogynovenyes tabi vagy teakeverek stb segithet oldani az altalanos szorongast. Esetleg pszichoterapia is sokat segithet.

Az az igazsag, hogy nem igazan tudok jo tanacsot adni, en is ateltem ezt, hasonloan kezdodott a reggeli buszozassal (eleinte csak reggel es csak a buszozas miatt, kesobb mar delutani buszozas is...aztan mar ugyanez volt akarhova mentem, tokmindegy hogy gyalog vagy autoval)...nalam elegge el is durvult a helyzet (en dolgozni jartam, mellette foiskola, anyagi gondok, volt stressz rendesen), de szerencsere mar tul vagyok a nehezen, nem kivanom senkinek ezt.

De a lenyeg, hogy mielobb kezd valamit a helyzettel, kerj szakembertol segitseget, mert ha egyedul vagy vele, es egyedul akarod megoldani, akkor csak megjobban beforgatod magad vele.

A koraszulesnek ehhez semmi koze, nyugodj meg :)

Szerintem megprobalhatnal amugy a suli kozelebe koltozni, mar felnott vagy, nem muszaj a szuleiddel elni.

2017. márc. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szia,nekem volt hogy 1hétig nem sikerült a wc re jutnom,ahogy idősödtem szinte minden napos lett. Egyél tejtermékeket,sok rostosat,esetleg hashajtót azért megpróbálhatnál,hátha mégis jobb.
2017. márc. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nekem a rostos dolgok megfogják a hasam :/ hiába próbáltam már, mindig székrekedés lett a vége.

Stresszoldó teát ittam esténként alvás előtt, de nélküle utána nem tudtam elaludni, úgyhogy abbahagytam, mert féltemy hogy hozzászokok.

Hashajtót nem merek bevenni, mert félek, hogy akkor jönne rám, mikor wc sincsen a közelben.

Köszi, hogy írtatok! :)

2017. márc. 28. 08:04
 5/15 anonim válasza:
Szerintem a kávét kellene megpróbálnod. Tudom, hogy nem túl egészséges, de reggel egy kávé sok tejjel még nem vészes. Ha pedig ez sem jön be, akkor sincs semmi, legalább megpróbáltad.
2017. márc. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Rendes főzött kávé vagy az instant?
2017. márc. 28. 08:05
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia,


Szerintem próbálkozz meg egy jogsival, meg egy autóval, ébredés után halál pontosan x időnek el kell telni, mire beindul a szervezetben ez a folyamat.

Igen, a kávé erre nagyon jó, nagyon erős vízhajtó hatású, nekem ugyan nem voltak ilyen problémáim, de észrevettem, hogy kihajtja belőlem a lelket is, és teljesen normálisan.

Minél nagyobb a koffeintartalma, annál hatásosabb.

2017. márc. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én is a meleg kávét javaslom, minden reggel ébredés után rögtön iszom, fél órán belül irány a wc, és aznapra meg is vagyok.
2017. márc. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
A jogsit most kezdtem el, még a kreszt tanulom pont ez miatt. Megpróbálom a kávét!
2017. márc. 28. 10:25
 10/15 anonim ***** válasza:

Sok mostanában az ilyen panasz.

Szerintem meg ott cseszted el, hogy minden áron fix időpontra akartad magad szoktatni, emiatt aztán egyrészt ilyen reflexek indulnak be, hogy a beleid beszélgetnek, hogy hopp buszon vagyunk, most nem szabad kakilnia, nosza nyomjuk arra, másrészt nagy kakában vagy (szó szerint), ha nem sikerül a menetrend szerint otthoni időpontban.

Igazából én nem is tudom hogy gondolják egyesek, hiszen nem ugyanazt esszük mindennap, nem is ugyanannyit, meg még egyforma esetben is befolyásolhatja az emésztést sok mindent. Semmi garancia arra, hogy 5:42 perckor majd mindig ingerküszöbön lesz és jön.

Szóval hagyd a csudába az egészet, nem kell ezt túlgörcsölni, meg túloptimalizálni, menj akkor tojni, amikor kell és meglátod semmi gondot nem fog okozni sem a kakkantás, sem annak visszatartása 1-2 órát.

2017. márc. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!