Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan tudnám visszaállítani...

Hogyan tudnám visszaállítani a bioritmusom?

Figyelt kérdés
El van tolódva, "reggel" 10-12 körül kelek és hajnali kettő körül fekszem le aludni. Délután dolgozom, ebből a szempontból nincs gond, de minden más szempontból adódik olykor.
2017. ápr. 5. 02:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy a délutáni munka meddig tart. Az emberre ugyanúgy jellemző a fény által kiváltott napi ritmus, mint az állatokra. Az erős fényben végzett munka után az elalváshoz szükséges melatonin hormon mennyisége igen csekély. Megfelelő külső körülmények és életritmus átállítás hozhat eredményt, de a gyógyszeres behatás nem javallható.
2017. ápr. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy sehogy. Bagoly típus vagy. A pacsirták se lehet rábírni, hogy a reggeli 7 órás kakukkolás helyett minden nap 11-ig maradjanak az ágyban.
2017. ápr. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

8 ig dolgozom, ezzel nincs gond, nem túl sokáig tart.

Pl ma is 9:30ra állítottam ébresztőt(8 óránál picit több időrepár perccel) és kinyomtam hogy oké,ébren vagyok, majd 11:30kor kinyitottam a szemem. Nem először a héten

2017. ápr. 7. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!