Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Normális egész életemben, a...

Normális egész életemben, a rossz alvás? Mi lesz így ha férjem/családom lesz?

Figyelt kérdés

Soha nem aludtam át rendesen egy éjszakát sem: 3-4 óránként felébredé, a legkisebb fény/zaj/motoszkálásra is kipattan a szemem. Ébredés után közvetlen sokszor nincs az a "álomittas" állapot, hanem egyből "tiszta", élénk a tudatom (mint amikor már órák óta fenn van valaki).

Még rosszabb, ha nem egyedül alszom (pl. ha van barátom), akkor óránként fen vagyok, felriadok a másik neszezésésre, fusztrálr vagyok, mert hiányzik az "alvási szabadsagom(takaró, ágy csak az enyém, forgolódhatok, kapcsoljátok villanyt, szabad időben fekhetek/kelhetek fel/le). Hiába, a megszokás ahogy mondani szokás, fél évek után is ez az állapotom,napok után az ájulás kerülget, kifulladok hamar, kedvtelen es ideges vagyok, bárhol el tudok "mikro"aludni, nehezen fogok fel mindent. Kávét nem vagyok erre inni, mert 1.nem szeretem 2. Hozza szokni nem akarok, ahogy az energiaitalt se hivom segitsegul.

Emiatt soha nem voltam/leszek koleszos, elég volt a középiskolai szecska tábor, amit fel holtan támolyogtam folyton végig mert legutoljára aludtam el/először voltam fen, ebredesekkel tarkítva.

Még a szerelmeimmel is ez a "sors" vár, hiába szeretem a kozelseget, vagy "mászok távolabb az nagy francia ágyakon (maik elég jo nagyok:D) akkor is eggyet, moccan, bumm fen vagyok stb. Es emiatt voltak viták, ej voltam a hulye, meg a minden. (szerencsére most "szabad" vagyok).

Mindent próbáltam: Új ágy, memoriahabos párna, uj ágynem. Az ujab ágyneműm nagyon vacak volt, fáztam benne ehh, stb. Egy este mérgemben vissza húztam a régit, azóta is az van, picit jobb.

Citromfű/Macskagyökér/Meleg/cukrostej/levendulaillat/forró fürdő/hiaba a mozgás/hamarabb aludni menni/telefon/számitogep likvidálása nincs eredménye.. Ezért sokszor előre félek, elgondolkodom, ha családom lesz mi a francot fogok tenni?!😱 gyerek mellett, könyörgöm, bármit megteszek csak ne sírjon a pici babám(nincsen, nyugalom. ) férjemet is szeretnem azért majd látni, szeretkezni vele es nem durmolni amikor lenne idonk.


2017. ápr. 6. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Elsetalsz barmelyik gyogyszertarba. Veszel 100 forintert egy pár 3M markaju füldugot. Jo pihenest.
2017. ápr. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jó lenne ha működne 😖 van, es használom is mindig őket, rendszeresen cserelem őket, évek óta... Semmit sem használ.. Azon keresztül is hallom ha kattog a koncektorom/kocsi megy/fuj a szel stb.stb...
2017. ápr. 6. 17:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Jól ledolgoztatod a tested.

(napi szinten dolgozol, szellemileg és fizikailag)

(ez nem pénz kérdése)


Kerüld a tudatmódosítókat és sztereodikokat.

(a legtöbb tablettás, vagy kapszulás gyógyszer az)


Mindent természetes úton.


Pl. A rossz alvás ellen nem gyógyszert kellene fogyasztani és stb.


Van helyette természetes gyógyszer.


Mondjak egyet?

2017. ápr. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ártana egy vérvétel, hátha csak vitaminhiány vagy valami kisebb dolog van a háttérben. Én télen tudok aludni egész éjjel, viszont nyáron semmit. A stressztől is lehetnek ilyen tünetek. Esetleg a magne b6-ot próbáltad már?
2017. ápr. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha füldugoval hallod, hogy fuj a szel akkor vagy hallucinalod a hangokat vagy rosszul hasznalod a füldugot. Konkretan epitkezes mellett lakom es ütvefurozhatnak alattam akár de nem hallanám.


A hüvelyk es mutato ujjad között kis vékonyra morzsolod a füldugót. Gyorsan míg ilyen kis vekonyka bedugod a füledbe és forgatod benne, hogy beljebb menjen a hallojaratban. Aztan mivel szivacsos, visszatér eredeti méretéhez és kitölti a hallojaratot. Hidd el, semmit se hallasz töle. Csak jot akarok, tenyleg erdemes lenne megprobalnod.

2017. ápr. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát ha ilyen régóta tart akkor nem ártana kivizsgáltatni. Én is alvászavaros voltam, remélem ezt már mondhatom múlt időben mert nem rég múlt el és remélem nem is jött vissza. Én b komplexet szedek meg citromfű kapszulát, ha nagyon stresszes vagyok akkor citromfű teát is iszom. De elárulom mi segített nekem a legtöbbet. Altató. Tudom, drasztikus, de én egy elég gyenge altatót szedtem, soha nem voltam kába tőle meg kb 3 4 óra múlva megébredtem, soha nem aludtam végig vele az éjszakát DE segített elaludni. Sanval a neve és már egy fél szem is elég volt. Én nem éreztem erős gyógyszernek, nekem éppen jó volt és most már két hete nem vettem be egy fél szemet se. Na szóval, tapasztalatom szerint az a legfontosabb hogy újra tapasztald milyen egy jót aludni. Már sírtam kínomban minden nap, akkor minden este kellett is a gyógyszer, és egy két hét alatt éreztem hogy kezd rendbe tenni, utána már csak akkor szedtem ha egy órát forgolódtam az ágyban. Szerintem végső esetben ez az egyetlen megoldás, ez hamar rendbe hoz, csak ésszel kell szedni, és közben rájönni az alvászavar igazi okára.
2017. ápr. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!