Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Eltörött a higanyos lázmérő,...

Eltörött a higanyos lázmérő, mi bajom lehet?

Figyelt kérdés

Felment a lázam, úgyhogy elővettem a lázmérőt, ami törött volt. Fogalmam sincs, hogy hogyan történt, a lázmérő elejét a kezembe vettem, de eszembe jutott, hogy lehet már párolgással is mérgező, szóval gyorsan visszatettem. A dobozból csak azt láttam, hogy lógott az a sárgásmérős keskeny cső, amiben a higany van (elvileg). A lázmérő eleje, a nem üveges részű fém részénél volt a törés. Ha jól láttam, nem tört össze a külső része, csak mint említettem a cső lógott. Namost én utána olvastam, mi a teendő ilyenkor, és azt írták a hivatalos oldalak, hogy kis mennyiségben is mérgező, és azonnal párolog. Mellé leírták a sok tünetet. Ez nagyon megijesztett. Nem értem, miért nem dobták ki a törött lázmérőt.

A neten azt írták, kesztyűvel szabad csak törött lázmérőhöz érni, én persze akkor nem húztam kesztyűt. Megmérgeződhettem ennyi idő alatt?



2017. ápr. 14. 04:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod nem lesz, kicsit túllihegik ezt a higanymérgezésesdit!
2017. ápr. 14. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Tudod hány higanyos lázmérőt törtünk mi amikor csak ez voplt kapható, semmi bajunk nem lett.
2017. ápr. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!