Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alvást ha felosztom igy,...

Alvást ha felosztom igy, rosszat teszek a szervezetemmel?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy egy éve dolgozom egy gyárban, a munkát megszerettem. Fokozatosan javult a helyzet, ami a munkaidőt és a fizetést illeti, de fokozatosan több a dolgom munkán kivül. Elejében annyit tanultam (szakma), amennyit engedett a munkaidő, most viszont egyre többet kell a szakmával foglalkoznom. Jó, hogy van pénzem, sőt kb 25.000-rel keresek többet, mint az első fél évben, amikor kezdtem. Akkor csak egy szabadnapom volt hetente, most viszont minden 2. héten 2 is. Kipihentebb kellene legyek elméletileg. Viszont mostmár itthon is többet dolgozom, rendeléseim vannak tehát kezd a tempó egyre jobban felpörögni. Kb 6.5 óra a max, amit alszom egy nap, ha szerencsém van.. Most, azt próbálom csinálni, hogy felosztom az alvást, hátha úgy sikerülne többet pihenni. Ha azt csinálnám, hogy munka után 3-5 alszom, aztán mondjuk itthon dolgozom, majd 23-4,30 alszom, azzal rosszat tennék a testemmel? Vagy ez van, vagy marad a 22(23)-4,30 való alvás. Nem tudok előbb feküdni este, mert akárhogy ügyeskedek az idővel, mindig kitolódik a lefekvés legjobb esetben is 9:30, akkor is ha már rogyadozom.
2017. ápr. 14. 17:15
 1/2 A kérdező kommentje:
Azért irtam, hogy megszerettem a munkám, mert fontolgattam váltani, de sajnálnám :/. Előbb-utóbb sor fog kerülni erre is de nem gondoltam még otthagyni.
2017. ápr. 14. 17:22
 2/2 anonim ***** válasza:

[link]

Az alvásnak 5 fázisa van. Hogy igazán ki tudd magad pihenni, el kell jutnod a REM-fázisig, és benne is kell tölts némi időt, amihez az általad leírt 3 óra kevés.

Nem leszel olyan kipihent, minha egyben aludtál volna 6.5 órát.

2017. ápr. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!