Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi segíthet az elalvásban?

Mi segíthet az elalvásban?

Figyelt kérdés
Már lassan két hete alvászavaraim vannak. Ma is egész nap loholtam, alig ettem, délután gyalogoltam a városban vagy 3 órát és fárat voltam estére, de úgy fél 10kor elaludtam egy órára, és mikor felébredtem még álmos voltam, de már visszaaludni nem tudtam forgolódtam, és rövid időn belül teljesen kimegy az álom a szememből. Nem tudom mit csináljak?Nincs vmi házipraktika? Hallottam h esetleg jó langyos tejet inni például, de már mindent kipróbáltam, olvastam stb...
2008. okt. 14. 01:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elalvás előtt egy forró fürdő, gyertyákkal, illóolajokkal. Ezalatt teljesen ki kell üríteni a fejed, mikor kiszállsz ne gondolj már másra, csak arra, hogy ma már csak és kizárólag aludni fogsz.

Ha az ágyban fekve még mindig nem jön az álom, akkor figyeld a légzésedet. Próbálj egyenletesen lélegezni, lassan beszívni a levegőt, majd lassan kifújni. Én ettől általában elég hamar elalszom :)

2008. okt. 14. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Levendula olajat kell a párna sarkára csöppenteni /2-3/ cseppet. Nemcsak segít elaludni, hanem biztosítja nyugodt alvást is.
2008. okt. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Citromfűteát próbáld ki. Herbária pl.

Ágyban ne olvass, ne tévézz! Csak akkor feküdj le, ha aludni mész! Némi lelkigyakorlatot is tarthatnál...amiben hiszel. És használj meleg takarót, gyapjút ha lehet.

A fűtést pedig éjszakára vedd le. Levegőztetés!

Én például csukott ablaknál nem tudok jól aludni.

Este ne edd tele magad...FONTOS!

A meleg mézes tej is jó. Jó alvást...:)

2008. okt. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nem tudom, hány éves vagy,de ha 18-on felüli... Nos a jó szex utáni kimerültség jótékony hatással van az alvászavarra.... :)


UI: tejet és tejterméket valójában a délelőtti órákban kéne fogyasztani,mert akkor tudja a szervezet a legjobban hasznosítani a benne lévő tápanyagokat, azonkívül (figyeld meg) ha este utoljára tejet iszol, másnap nagyon kellemetlen szájszaggal és szájízzel ébredsz.

2008. okt. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!