Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Reggeli fejfájás?

Reggeli fejfájás?

Figyelt kérdés

Általános probléma nálam, hogy ha éjjel eldugul az orrom, nem ébredek fel rá, hanem, feltételezem az erölködés és az oxigénhiány miatt, rettenetes fejfájással ébredek (ehhez még jönnek az utóbbi időben rémálmok stb, de ennek nyilván más, lelki oka van).

Mióta elköltöztem otthonról, általában heti egy éjszakát töltök a családomnál, a többit a saját lakásomban. De ha a szüleimnél alszom, minden egyes reggel úgy kelek, hogy az orrom egyik fele teljesen eldugult, semmi levegő nem megy át és szinte úgy kell kimásznom gyógyszerért, mert mozogni sem bírok a fájdalomtól. A vény nélkül kapható gyógyszerek sem segítenek igazán, fokozatosan, de délutánra múlik csak el a fájdalom.

Por nem lehet, férfiként nem viszem túlzásba a portalanítást a saját lakásomban sem (nem élek koszban azért), anyám pedig többet takarítja az üres szobámat, mint amikor ott laktam.


Valakinek valami tippje lenne mitől lehet és hogyan orvosolható?



2017. ápr. 30. 07:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Esetleg egy gégésznek. Vagy alvásszakértőnek.


Mi az, hogy por nem lehet? Dehogynem, simán lehet, hogy porallergia, ami korábban még nem volt, most meg már van.


De lehet alvási apnoé is.


Meg orrmandulaprobléma.


Vagy bármi.

2017. ápr. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mint írtam, anyám most gyakrabban és alaposabban takarítja ezt a szobád, mint amikor velük laktam még. Valamint otthon a saját lakásomban biztosan nagyobb a por, mert anyám tisztaságmániás. Szóval kizárnám a port.
2017. ápr. 30. 08:51
 3/8 A kérdező kommentje:
Valamint szerintem apnoé, mandula sem valószínű, mert időszakos a dolog nem pedig állandó
2017. ápr. 30. 08:52
 4/8 anonim ***** válasza:
A porallergiás a takarított lakásban is porallergiás, legfeljebb enyhébben. A reggeli fejfájás okát keresd vérnyomásod vagy a nyaki gerinced körül. Mindegyik gyorsan kideríthető.
2017. máj. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az elején még azt írtad, hogy általános a probléma. De ha nem az általános részét akarod megoldani, csak azt, ami a szüleidnél van, akkor:


Lehet, hogy másvalamire vagy allergiás, ami a szüleidnél van, nálad otthon meg nincs. Pl. milyen töltetűek a párnák, amiken alszol? Ha nálad valami szintetikus, a szüleidnél viszont tollpárna, és allergiás vagy a tollra, attól is lehet. Vagy valami háziállat tollától, szőrétől, akármijétől. Vagy akár valami szobanövénytől, ami náluk van, nálad otthon viszont nincs. Mindenesetre egy allergológiai kivizsgálást megér a dolog, az nem fáj.

2017. máj. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

4-es: A tünetek csak az eldugult orral jelentkeznek, és a jobban takarított tisztább lakásban.


5-ös: Az általánost úgy értettem, hogy pl megfázás miatti orrdugulás esetén is van reggeli fejfájás. Egyébként nem történt semmi változás mióta elköltöztem, nincs új növény, a kutyák ugyanazok (kintiek), az ágynemű változatlan stb stb. Ezért is vagyok tanácstalan

2017. máj. 2. 07:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Sokáig én se voltam allergiás. Aztán meg az lettem. Ez ilyen.
2017. máj. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos ez így működik.

Ellenben; ha órákig vagyok a szobában akkor sem jelentkeznek a tünetek. Szóval újabb érv az allergia ellen.

2017. máj. 4. 07:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!