Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A gyermekem ma azzal állított...

A gyermekem ma azzal állított oda hozzám, hogy nagyon aggódik mert az internetes keresések alapján azthiszi magáról, hogy akut leukémiás. Kiegészítésben a többi?

Figyelt kérdés
Ért valaki ehhez a betegséghez? Állítása szerint 4 hónapja vette először észre hogy néha vérzik a fogínye olyan helyen is ahol szemmel láthatólag nincs begyulladva.Ezalatt a 4 hónap alatt semmi más betegsége nem volt,több tünetet nem észlelt magán.Ért valaki ehhez a betegséghez?A 4 hónapja fent álló fogínyvérzése ami kicsit javult is neki lehetséges,hogy a háttérben akut leukémia áll?Nem ismerem ezt a fajta betegséget és a lefolyását sem ezért nem tudtam neki válaszolni.Hétfőn elkisérem az orvoshoz pedig már nem kisgyerek.Véleményetek?Köszönöm nektek!

2017. máj. 5. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Szia! Bár csak 20 éves vagyok de nagyon nagy hipochonder és szorongó is. Tudom milyen mikor valaki betud magának egy olyan betegséget ami nincs.. én most például az agyvérzéstől félek mert sokszor zsibbad az arcom és a fejem.. persze nekem se ma kezdődtek a tünetek.. elis mentem sok dokihoz, sok vizsgálaton is voltam de még mindig félek picit pedig teljesen egészséges vagyok.. a legtöbb betegség mint pl a leukémia is, számos más tünettel rendelkezik és baromi hamar lecsap... Egy távoli 18 éves ismerősömnél 1 nap alatt zajlott le: magam láza volt, mindene fájt, vérzett az orra... szerencsére már kigyógyult teljesen. Szóval igen menjetek csak el az orvoshoz de egy kis fogínyvérzés miatt szinte 0% az esélye annak hogy komoly baja legyen a lányodnak. Csináljatok egy vérképet is, legalább megnyugszik mindenki. Ja és nem szabad semmi fajta betegséget nézni a neten mert az ember hajlamos utána még több tünetet produkálni magán és mégjobban azt hiszi hogy halálos beteg. Szóval nincs semmi baj! 4 hónap hosszú idő, ha tényleg nincs más tünete akkor nyugodjatok meg! Kitartás! :)
2017. máj. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezer másféle tünete is lenne, sajnos kikapott egy részt a leukémia tüneteinek felsorolásából. Nagyon sok embernek vérzik a fogínye, de ez fogászati/parodontológiai betegség legtöbbször.

Kell egy vérképet csináltatni, abból sok minden kiderül, és ha az rendben van, akkor keressen fel egy jó fogorvost.

2017. máj. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Neked első válaszoló csak annyit tudok mondani, hogy nyugodj meg! Az agyvérzésnek egyáltalán nem ilyen tünetei vannak. Inkább nyaki gerinc bántalmakra tippelnék! Közben sikerült felhívnom egy orvos ismerőst is aki azt az infót adta,hogy az akut leuékémia az első tünet megjelenésétől már nem,hogy hónapok de hetek alatt elvitte volna a fiamat kezelés nélkül.Reméljük ez tényleg nem az!Mindenesetre hétfőn megyünk az orvoshoz!Köszönöm a válaszotokat!
2017. máj. 5. 16:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Első volnék. Köszönöm a bíztatást. És bizony hamar lefolyású és alattomos betegség az. Biztos hogy nincs nagy gond! :)
2017. máj. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!