Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szénzablettát hogy szedjem?

Szénzablettát hogy szedjem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jövő héttől érettségi és már 3. napja megy a hasam. Ma reggel is mikor felébredtem kb pár perc múlva (míg eszembe jutott, hogy holnap már kezdődik) már görcsös hasmenés érzetem volt és szaladhattam wc-re.

Akarok széntablettát venni, de nem tudom, hogy még este vegyek be belőle (és mennyit?) vagy ráér csak reggel? Nem szeretnék átesni a ló túloldalára és székrekedésben azenvedni.

Köszönöm


2017. máj. 7. 07:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem valami fertozeses betegseg (gyomorrontas, baci, virus) miatt van a hasmenes, hanem az idegessegtol, akkor szerintem jobb a lopedium vagy immodium (mindkettobnen ugyanaz van).

Ez utobbiakat ugy kell szedni, hogy reggel beveszel belole vagy 1-2-t, es elvileg megallitja /lelassitja a bel mukodest. De inkabb csak az erettsegi napjan vedd be...az hogy lesz-e tole szekrekedes, hat jo kerdes...


En hasmeneses ibs-es voltam ami azt jelenti, hogy gyakorlatileg minden utazas, vizsga , vagy olyan helyzetben ahol ideges voltam ment a hasam. Lopediumot szedtem napi szinten, minden reggel indulas elott kb 1-2 oraval.

Eleinte 1 szem eleg volt, megfogta aznap es nem volt tole szekrekedesm sem.

De mindenkepp javaslom, hogy inkabb probals meg csokkenteni az odegesseget, stresszt es probalj konnyu egeszseges eteleket enni.

Sokan szoktak javasolni az etcsokit is hasmenesee, hat nem tudom, nekem nem annyira valt be idegi eredetu hasmenesre.

2017. máj. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Idegi hasmenésre szerintem kb semmi nem jó. De a széntablettával nem lőhetsz mellé, mivel természetes és szenet tartalmaz :)

Ha 5 szemet beveszel sem lesz semmi bajod. Szerintem elég reggel bevenned, de ha veszel a patikában, kérdezd meg ott a gyógyszertárostól, hogy mit javasol.

2017. máj. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én a helyedbe még este is bevennék 1-2 szemet, mert ha reggel rádjön ülhetsz vagy fél órát a budin, és máris elkéstél (legalábbis nálam így szokott lenni).

jobban járnál szerintem is lopediummal vagy immodiummal, mert míg a széntablettából kell egy marék hogy hasson, ebből elég 1, de maximum 2 is.

2017. máj. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!

Végül a gyógyszertári a. a Lopediumot ajánlotta (erre a problémára). :)

Sajna kb. 7 éve nekem is IBS-t állapítottak meg, sokáig küszködtem is vele, de majdnem 3 éve szinte tünetmentes voltam, majd elérkezett ez a pár nap... :/ Nem baj, tudom magamról, hogy az első nap lesz a grízesebb, utána fokozatosan enyhül. Csak ugye még ismeretlen ez számomra és sok is múlik rajta, így kicsit nyugtalanabb is vagyok. Bár lekopogom, egyre kevesebbszer kevesebbet járok wc-re, de fel vagyok rá készülve, hogy rohadt kemény reggelem lesz. Így bekalkuláltam egy 45 percet trónolásra, de hátha a gyógyszer megállítja még mielőtt elindulna a hasmenés. :)

2017. máj. 7. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!