Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pár perce véletlenül nagyon...

Pár perce véletlenül nagyon betoltam a fülpiszkálót a fülembe. Odakaptam és "beütöttem". Vérzik is ott belül. Nem is halok rá annyira. (főleg a mélyebb hangokat) Lehet valami nagyobb bajom, vagy reggelre jól leszek?

Figyelt kérdés
2008. okt. 14. 23:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal menj fülorvoshoz!


A többieknek tanulság: a fülpiszka nagyon sok mindenre jó - de a fülben TILOS használni!!!

2008. okt. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Úgyvan. A fültisztító NEM fültisztításra való, mert a fülzsírt egyrészt nem kell kiszedni csak nagyon nagyon ritkán, azt is esztétikai okokból, másrészt meg a fülzsírnak csak egy icipici részét szedi ki a fülpálcika, a többit egyszerűen hátrébb tolja, ezzel megfosztva a hallójáratodat a természetes baktérium védelemtől.

Azonnal menj a fülorvoshoz és felejtsd el a fülpiszkálót.

2008. okt. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ilyenkor kórházba?

Ennyire súlyos lenne?

2008. okt. 14. 23:36
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Beszakadt a dobhártyád, azonnal menj a dokihoz!!!
2008. okt. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Így van,mindenképpen menj el orvoshoz, a dobhártyán egyébként is van kis rés, valószínűleg felszakíottad. Elképzelhető, hogy begyógyul magától, de mindenképpen lássa el orvos, elfertőzés, alvadt vér eltávolítás, és hasonló okok miatt, ha nem akarsz arra a füledre megsüketülni végleg!!
2008. okt. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ügyeletet fölhívtam, nem tudnak segíteni...kb leszarnak

Nem említette hogy azonnal el kellene mennem kórházba. Ja és a fülészetet is elköltöztették egy másik városba....

Semmi esélyem nincs arra, hogy most elmenjek egy fülorvoshoz

Egyébként pici nyomást érzek most azon a fülemen.

2008. okt. 14. 23:59
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Minél hamarabb menjél.

Fog magától is gyógyulni a füled - de ez valószínűleg kevés ahhoz, hogy teljesen viszakapd a hallásod. Megnézik, kipucolják, megmondják, mekkora a seb, és lehet, hogy műtét is lesz. Adnak gyógyszert is majd, ami segíti a gyógyulást.


A füled a stressz (a fülpiszka és az idegeskedés együttes hatása) miatt is fáj.


Ha kihagyod az orvost, az maradandó emléket jelent majd. És az idő is nagyon számít.

2008. okt. 15. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
És írd meg az eredményt is!
2008. okt. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Most voltam fülorvosnál.

Azt mondta "van egy fasza lyuk" a dobhártyámon. Tett rá valami papírt, úgyhogy jól hallok vele most. Vigyáznom kell rá, és egy kis szerencsével teljesen begyógyul majd. Köhögést, tüsszentést, orrfújást kerülni...

2008. okt. 16. 10:40
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor talán szerencséd lesz ezzel... és egy életre lecke a fülpiszkáról is.

Hirdesd minden fórumon.

Gondolom, kell majd menned kontrollra. Írd majd meg az eredményt!

2008. okt. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!