Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Reggel magneziumot vettem be...

Reggel magneziumot vettem be Alig volt atvagyam Utana multivitamint De elotte furi volt a hasam Este a frankrufti leves utan hasmenesem lett Du ota faztam lazam volt Nem a vitamin miatt lett hasmenes nem? Mg ot is kaja utan vettem be multit mg du

Figyelt kérdés
2017. máj. 18. 07:53
 1/4 A kérdező kommentje:
500 mg magneziumot vettem be meg multivitaminban is 60 kb aa magnezium
2017. máj. 18. 08:21
 2/4 A kérdező kommentje:

Regebben is szedtem mgot

Novemberig julitol

2017. máj. 18. 08:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,én is ilyen beteg vagyok. Van vlmi vírus...
2017. máj. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ignis Subdialis ***** válasza:

Azzal legyél tisztában, hogy 500 mg az nem az elemi magnéziumtartalom nagyon nagy valószínűséggel, hanem csak a magnéziumvegyület mennyisége. De minden magnéziumvegyületben csak egy elem a magnézium és még van mellette több másik elem is, ezért csak egy kis része magnézium!

És aztán még az is számít, hogy milyen a vegyület biológiai hasznosulása, mert ettől függ, hogy mennyire könnyen bomlik szét benned a és szabadul fel belőle a magnézium!

Mert például itt van a magnézium-oxid, aminek több mint a fele magnézium, de azt annyira erősen fogja az oxigén, hogy szinte nem tudod hasznosítani, csak átmegy rajtad. Szóval ha azt írta a termékismertető, hogy 500 mg magnézium-citrátot szedtél be, annak kb. 15%-a a Mg, amiből 90% szívódik fel, így kb. 70 mg Mg-ot jelent az 500 mg citrát!

Viszont ha 500 mg magnézium-oxidot szedtél, aminek 60%-a Mg, de ebből 4% szívódik fel, akkor helló, 12 mg magnéziumot tudsz felvenni belőle, ami halottnak a szenteltvíz!

A multivitamin valószínűleg az elemi magnéziumtartalmat írja már, hogy 60 mg, mert ha ez a vegyület lenne, akkor az szinte nulla magnézium. Viszont a multivitaminokban általában a legrosszabb magnéziumvegyületek vannak, az oxid vagy jobb esetben karbonát. Ha oxidból van a 60 mg, akkor az a fentiek ismeretében ugyebár 2,4 mg magnéziumot jelent, ha karbonátból, akkor 18 mg-ot.

Szóval optimista becslések szerint se szedtél be 100 mg-nál több magnéziumot, ami a napi szükséglet harmadát se éri el, vagyis nem kell aggódnod a magnézium esetleges hatása miatt!!!

[link]

2017. máj. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!