Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Túlstresszelek mindent....

Túlstresszelek mindent. Hogyan tudnám csökkenteni a stresszhormon termelődését?

Figyelt kérdés

Szóval nem normálisak a testi reakcióm, piszlicsáré események hatására is: izomfeszülés, alvásképtelenség, szomorúság, dadogás, állandó szorongás, étvágytalanság stb.

Amik régen meg sem kottyantak most "rámennek az idegeimre".

Jelenleg nem ér annyi stressz, mint régen évekig folyamatosan ért. (rossz házasság, plusz munkakeresés interjúk és nehéz munka váltogatva, és nélkülözés)

Mára jó kapcsolatban élek, szexuális életem is jó, és messze nincs annyi stresszfaktorom mint régen.

De ha van, nagyon nehezen viselem, az egész testem agyam túlreagálja. Mit tehetnék ez ellen? Ez is egyfajta poszttraumás stressz? Miket tudtok ajánlani szedni, alkalmazni, olvasni a témában? Nagyon köszönöm ha szakítotok kis időt a válaszokra! 44/N



2017. máj. 24. 22:23
 1/1 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy egy viselkedésterapeutát kéne keresned, aki tud segíteni ebben a problémában. Egy nagyon banális példát mondok (nyilván egy terapeuta tud ennél jobbat is:D): ha érzed, hogy jön a stressz, mélyeszd bele a körmöd a tenyeredbe/kézfejedbe akármi, mert akkor addig is arra a dologra koncentrálsz (még ha az a fájdalom is, ami amúgy 1 mp alatt megszűnik) a stressz szituáció helyett. De keress meg egy terapeutát.
2017. máj. 26. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!