Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy ne figyeljek rá? Tönkrete...

Hogy ne figyeljek rá? Tönkreteszi a napjaimat.

Figyelt kérdés

Pár éve kiderült, hogy szívritmuszavarom van, gyógyszerrel kezelték de azóta se jelentkezett szerencsére ez a betegség és több éve nem szedem a gyógyszert sem.

Tavaly augusztusban egy este elég rosszul voltam, máshogy vert a szívem, éreztem, hogy valami nem jó. Azt hittem fáradtság miatt van mert éjjel 2 körül értem haza akkor és majdnem elaludtam már. Aztán mégiscsak éreztem máskor is. Télen nem volt gond ezzel. Kb március óta ahogy beköszöntött a jobb idő ismét sz*rul vagyok majdnem minden nap. Már elmentem egy kardiológushoz is mert évek óta nem voltam már, megvizsgált és annyit állapított meg, hogy alapjában véve kicsit szapora a szívverésem de semmi más problémát nem mondott. Ez kicsit megnyugtat de ennek ellenére is érzem, hogy valami nem oké. Érzem, hogy néha szabálytalanul ver és megijedek ilyenkor aztán kicsit bepánikolok és utána egész nap csak arra figyelek szinte, hogy hogy dobog a szívem. Ez nagyon nem jó. Nem akarok figyelni rá, mégis ezzel kelek és ezzel fekszek. Arra gondoltam, hogy azért érezhetek néha furcsa dolgokat mert arra figyelek már akár tudat alatt is. Nem szeretném, hogy emiatt alakuljon ki probléma.


Már félek. Nem merek elmenni dolgozni, nem merek a családdal együtt lenni, nem merek menni sehova kirándulni vagy szórakozni. Egyszerűen félek, hogy valami baj történik. Ehelyett inkább ülök egyedül és figyelem, hogy hogy és mennyit dobban a szívem. Nagyon ijesztő ez.

Múlthéten a párommal elmentünk egy 3 napos kirándulásra és emiatt nem élveztem rendesen. Többször figyeltem magam és éreztem azt a dolgot megint. De már nem is szólok róla senkinek mert gondolom, hogy már megint csak magamnak beszélem be a hülyeséget. Most is itthon van a család én meg itt ülök bent a szobában és figyelem magam. Rájöttem, hogy ha valami elfoglal akkor kevésbé érzem. Tehát valószínűleg tényleg csak én hozom elő magamnak az esetek többségében. Viszont nem biztos, hogy csak ez a baj mert télen tényleg nem voltam rosszul szinte sose, csak most a melegben. Lehet, hogy frontérzékeny lennék? Mit tegyek szerintetek? Még csak 21 éves vagyok, igen korai ez az egész.


2017. jún. 5. 11:50
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem pszichés probléma, esetleg pánikbetegség lehet a dolog mögött? Utána kéne járni...
2017. jún. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!