Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fejfájáscsillapító gyógyszerek...

Fejfájáscsillapító gyógyszerekről tapasztalatok? Melyik lehet jó?

Figyelt kérdés
2008. okt. 16. 09:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát változó,hogy kinek mi vált be,sokmindent próbáltam a migrénemre,de Nekem a Donalgin,az Algoflex,és a sima Algopyrin vált be.Nem vált be viszont a Saridon,Panadol,Cataflam,Nurofen.Egyszer vettem be Contramalt is,hát attól még hánytam is.
2008. okt. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Iszonyat fejfájós vagyok, nekem a Xilox jó ( ez egy por alakú, kis tasakban van) Cataflam is ( csak ez hajhullást okoz)kisebb ilyen olyan fájdalmakra jó a Panadol.
2008. okt. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én algopirint szoktam bevenni. De már vényköteles igy lassan el fog fogyni az itthoni készlet. A párom migrénes, ő cataflamot szed.
2008. okt. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Nekem a Nurofen forte vált be, de migrénes fájásra ez sem jó. Van egy Eucasol spray nevű "levegőfertőtlenítő", ezt fújok zsepire, vagy a párnára, szagolgatom, ettől elmúlik. A párom allergiájára is csak ez jó, úgyhogy nálunk mindig van otthon.
2008. okt. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az aleve (bár allergiás vagyok rá, de elég hamar elmúlt tőle) ill az algoflex forte. A panadol semmit nem ér és az advil ultra sem, legalábbis nekem.
2008. okt. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az algo flex forte vált be nagyon jól.

10 perc és már nem is fáj a fejem annyira.

2008. okt. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Algoflex forte.
2008. okt. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Panadol, Rubophen, Algoryrin.

A Saridon és az Advil kalap szart sem értek nekem.

2008. okt. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Hello!

Migrén esetén az agyi erek beszűkülnek, görcsölnek, tehát olyat kell választani amiben van coffein és görcsoldó + általános fájdalomcsillapító. A Quarelinben van minden, de ha beveszel egy Algopyrint + No-Spat + egy kávé, ugyanazt a hatást éred el. Már ha tényleg közönséges migrénről van szó.Jó még a Saridon is, az újabbakat sajnos nem ismerem amiket agyba-főbe reklámoznak. Nézd meg mindig az összetételt! Ez azért is fontos, mert mert a non-szteroid gyulladáscsökkentők ( mint pl. Cataflam, Xilox, Voltaren, stb.) egyrészt nem erre vannak kitalálva, másrészt meg nagyon durva mellékhatásaik vannak, pl. gyomorfekély. Amúgy meg rendszeresen egyiket sem szabad szedni, hosszú távon az válik be, ha elmész idegygógyászhoz, ahol testreszabottan felírnak neked migrén ellenes készítményt, amit folyamatosan kell szedni és az megakadályozza a kialakulását.

2008. okt. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Utolsó! Azt hozzá kell tenni, hogy a doki általl felirt migrén elleni szer kb 8000 ft és van benn 4 db! Úgyhogy nem hiszem hogy ez valakinek is megérné, főleg nem nekem akinek kb másnaponta van migrénje.

Semmi mást nem vált be mint a Béres Trinell Pro fájdalomcsillapító. Ez viszonylag új fájdalomcsillapító. Azóta én csak ilyen használok mert mégse 8 ezer forint mint amit a doki ajánlott. (amugy az is bevált-ennyi pénzért az a min.)Még az Algopyrin is csődöt mondott, pedig annak is paracetamol a hatóanyaga mint a béresé.

2009. júl. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!