Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szellemi vagy fizikai munkát...

Szellemi vagy fizikai munkát végzőknek van-e szükségük több alvásra?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem, hogy ha egész nap kint vagyok, kertben udvaron dolgozok, akkor elég 6 óra alvás is. Ha viszont egész nap internetezek, nyelvi partnerekkel csetelek angolul, fordítok, vagy programozok akkor simán alszok utána akár 10-12 órát is, annyira lemerül az agyam. Nem tudom talán a kinti friss levegő hatása-e vagy tényleg ennyire meríti az agyat a szellemi munka?

2017. jún. 5. 23:11
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Szellemi. Alvás közben az agy pihen, a szellemi fáradtság csak attól múlik el. A fizikai fáradság attól is, ha nem csinálsz semmit, csak fekszel vagy TV-zel.
2017. jún. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ezt a munkaidő meghatározásánál figyelembe veszik?
2017. jún. 5. 23:23
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A fizikai munkának a pihenési ideje felnőttnek, korhoz, tevékenységtől függően, átlag 5-8 óra. A szellemi munka pihenési ideje ettől több.

Akár 4-6 órával.

Kivéve, ha valaki tanulta a relaxációt.

Ami nem egyenlő az alvással.

Az alvási ciklusok 9 óránkéntiek alvás diagramon.

A mély alvás és a "fél"-periódus közt zajlik.


Szívesen.😙

2017. jún. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
sőt szellemi munkánál a test cukorszukseglete is nagyobb. Nyaron amikor melozok fizikai munkat egy szendvicsel es egy tal levessel elvagyok. Evkozben amikor tanulok ennek a 6x at meg tudom enni.
2017. jún. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
44%
Húú de nagy hülyeség ez ! Pont olyan ez mintha azt kérdeznéd, hogy a szénbányásznak van több pénzre szüksége vagy az irodába a titkárnőnek, vagy kinek van nagyobb szüksége a korfui nyaralásra, az igazgatónak vagy a szalagmunkásnak. Mindannyian emberből vagyunk. Ki szeretne gyárba dolgozni, reggel 4-kor kelni este 22-kor hazaérni másnap reggel meg megint elindulni, neked elég lenne 4-5 óra alvás ? xD
2017. jún. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
otthon a virágos kertbe való szöszölés szerinted egyenlő a kőkemény fizikai munkával ?
2017. jún. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!