Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van mindenért bűntudatom...

Miért van mindenért bűntudatom, olyanokért is, amiért talán nem kéne? L

Figyelt kérdés

A lényeg a kérdés, de kifejtem (bocsánat, hosszú)


Igazából mindig bűntudatom van, max akkor nem, amikor azt csinálom, amitől aztán bűntudatom lesz. Állandóan rossz a közérzetem. Van, hogy minden rosszat felidézek de egyszerűen nem tudok sírni, máskor meg eszembe jut egy szó vagy dolog (pl egyik szülőm rámszólt) és máris bőgök. Mitől van ez?

Minden reggel úgy kezdem a napot, hogy aznap majd "hasznos leszek", de sose tudok az lenni, és este kicsit önmarcangolva fekszem le, hogy már ma se csináltam semmit. Most nyári szünet van, tehát nem kell tanulni, de az érzés megmaradt. Pl be akartam ma fejezni egy képet, az meg van, de egyáltalán nem érzem, hogy befejeztem volna.

Szerintem senki se tud egyszerre minden feladatot lezárni, de egyszerűen zavar, hogy én se. Szabályosan feszít belülről egy érzés, és néha már úgy érzem, késsel kellene kivágni (de persze nem csinálom, az hülyeség.)

Mit csináljak, mitől lehet? Van még pár kicsit fura dolgom, azoknal lehet köze hozzá?

17 L



2017. júl. 3. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom, így neveltek, több szidást meg elvárást kaptál, mint elismerést. Netán túl sok pappal meg hittantanárral volt dolgod.
2017. júl. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A szidásos rész igaz lehet. De idén/tavaly ez már nem jellemző, sőt, általában viszonylag türelmesek velem, szóval nem tudom. Fura, mert ez az érzés is ebben a két évben erősödött fel. Ez nem ellentmondásos?

Bocsi, de a második tippet kikérem magamnak. Nem megyek bele bôvebben, mert nem akarok bántást kapni, de nem ez az indok.

De köszönöm a választ!

2017. júl. 4. 09:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Pedig a vallásokban ez a közös, hogy mindegyik bűntudatot akar kelteni az emberekben. legalábbis az Európában elterjedtek. Ebben nincs bántó szándék, így működnek.

Az első fele meg, hát a kiskori élmények a meghatározóak, ha az életed első 15 évét leélted valamiben, az két év alatt nem szűnik meg.

2017. júl. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én a reményre fókuszálnék bennük, de végső soron mondasz valamit. (Nyugi, egyáltalán nem vagyok fanatikus, előbb sem azért reagáltam így! Csak akiket én ismerek - papot, hittantanárt, stb - azok nem tértek ki a bűntudatkeltésre. Nagyon figyelek, hogy mivel értek-nem értek egyet, ezért szinte biztosra állíthatom.)

Az, hogy nem múlik el, amit megszoktam, elég valószínűnek tűnik. De fel lehet "oldani" valahogy, ugye? Szinte érzem, hogy a kapcsolataimat is rontja a dolog, kezdek bizalmatlan lenni, és folyton keresem a visszajelzéseket. Vagy ez ettől független dolog? Csak mert ha az ismerőseimre gondolok, akkor is szokott bűtudatom lenni, mindenkinél más mértékben.

Bocsi, hogy ilyen hosszú $:

2017. júl. 4. 09:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, túl lehet lépni rajta, de nem lesz könnyű, évek munkája. Figyelni kell magadat, és tudatosan élni. És ne legyen bűntudatod amiatt, ha nem megy elég gyorsan, és ezért valamiért bűntudatod van. :-)
2017. júl. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ezt jó olvasni, akkor bizakodó vagyok :) Remélem idővel sikerülni fog. Köszönöm a válaszaidat!
2017. júl. 4. 21:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Hajrá! :-)
2017. júl. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!