Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Jogosan aggódok hiperkalemia...

Jogosan aggódok hiperkalemia miatt (magas káliumszint)?

Figyelt kérdés

42éves nő vagyok.Egészségesen élek.Kb 4 hónapja szedek napi 1 coverex vérnyomàscsökkentőt

.Ez àllitólag megemelheti a kàliumszintet ami veszélyes lehet.Plàne ha bétablokkolóval szedik.Nos én azt is szedek napi fel nevotenst.

Vesémmel nincs baj.Semmi bajom nem volt magad vernyomason kivül.

Nem sokkal azelőtt voltam vervetelen hogy ezt a coverexet felirtàk.Akkor 4,70 volt a kàliumszintem.3,50-5,50-ig jó.szerintem ez alapból nem alacsony.4 hónap alatt vajon felmehetett a gyógyszettől nagyon magasra? Néha van hasmenesem meg szivritmuszavarom.De ezek gyógyszer előtt is voltak.szóval kerjek vervetelre beutalot?veszélyben vagyok?


2017. júl. 14. 11:42
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát azért mindenképp kezdj valamit... mondjuk béta blokkolók helyett járj futni, ne egyél sós ételeket egyáltalán (magas kálium miatt), igyál sok vizet, és a vérnyomásod csökkenni fog. Szívritmuszavarral pedig kardiológust kérdezz. Esetleg váltsatok gyógyszert, ha arra szedsz valamit.
2017. júl. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!