Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Későn vettem észre, hogy...

Későn vettem észre, hogy penészes belül a műanyag üvegem! Régóta abból ittam. Lehet valami bajom?

Figyelt kérdés
Ma ahogy mosogattam el, láttam hogy az üvegen ott, ahol kivülről apapír elfedi, van pár penészfolt.Még nem szakállas, de hát látszik valami...Nem tudom mikor került oda, régebbóta hordom magammal azt az üveget, abba hordtam innivalót munkába meg éjjel is abba tettem magamnak ivóvizet.Hát most nagyon aggódok! Lehet hogy megfertőzött? Menjek emiatt orvoshoz? Üveget megtartsam, hátha meg kell orvosnak mutatni?
2017. júl. 16. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Talán semmi bajod nem lesz, de ajánlom figyelmedbe ezt a cikket!


[link]

2017. júl. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Pont emiatt nem értem, hogy miért jöttek mostanában annyira divatba ezek a kulacsok... Sokkal higiénikusabb a pet-palack: amikor kiürül, akkor másikat használunk, nem mosogatjuk. A régit meg a szelektívbe dobjuk, nem csak úgy.


Remélhetőleg nem lesz semmi bajod, nem kell azért annyira parázni. Szerintem első körben a szád pattogna ki tőle. Ha az nem volt, akkor nincs baj.

2017. júl. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Dehogy lesz baj, én ettem már penészes melegszendvics krémet meg sok dolgot ami megvolt már penészedve, nem lett semmi bajom se. Ha mégis lenne max egy hasmenés.
2017. júl. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ez nem kulacs.Ez petpalack.Cappys üveg.De mivel nem veszek minden nap üditöt meg àsvanyvizet.Meg a limonàde,hàzi tea egészségesebb,ezért azzal töltöm fel az üditős üveget.Mikor màr csúnyul,kidobom.Persze minden nap elmosom.De ugy làtom nem lehet ezt igazan higiénikusan tartani.inkàbb veszek naponta asvànyvizet.


Ez a penész nem szaporodhat el a szervezetben?

2017. júl. 16. 20:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem, nyugi. Ha eddig nem éreztél semmi furcsát, gyomorrontás, hányinger, hasmenés, akkor már elbánt vele a gyomorsavad. :)
2017. júl. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nincs jelentősége, hogy PET vagy kulacs. A műanyagot nem tudod megfelelően tisztítani, ezért remek táptalaj a baktériumok számára.


Nem hiszem, hogy lesz ennyitől bajod. Egy egészséges szervezet sok mindent legyőz. Szerezz be egy üvegből készült üveget, azt tudod tisztítani, fertőtleníteni. Picit nehezebb, de megéri cipelni.

2017. júl. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem üveg üvegem van .. de persze műanyak kupakkal, hogy jobban, cseppmentesen záródjon.


naná, hogy a műanyag kupak bepenészedet... feket foltocskák.

2019. máj. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Most az jutott eszembe, a műanyag cumis üvegek miért nem penészednek be? Na jó, ki vannak mosva, kifőzve, de akkor is..Lehet, hogy azt kéne magammal hordanom :D
2019. máj. 17. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!