Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyi idő alatt lehet érezni...

Mennyi idő alatt lehet érezni a nyugtatók hatását (xanax, frontin), és mennyi ideig hatnak?

Figyelt kérdés
Fogászat előtt akarom alkalmazni, hogy kibírjam nyugodtan ülve a kezelést.

2017. júl. 21. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Nálam 20 perc múlva hat és órákig tart. 0,5mg Frontin néha felezve (csak fontos vizsgák előtt szoktam)
2017. júl. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! En Rivotrilt szoktam, es nagyjabol 40 perc-1 ora, amig biztosan hat, attol fuggoen, hogy pl. mennyit ettem elotte, milyen allapotban vagyok stb. (Van, hogy mar elobb is hat, de a 40 petc a biztos, ennel gyorsabban csak az intravenasan beadott Rivotril hatna).

Az enyemnek kb. 5-6 ora a felezesi ideje, tehat addig nagy bizonyossaggal hat.

Anno Frontint is szedtem, de sajnos arra mar nem emlekszem.

Amugy az osszes benzodiazepin szarmazeknak, amilyen a Xanax is, 5-8 ora koruli lehet a felezesi ideje, mert terapias szedes eseten napi 3 alkalom az ajanlott (mennyisegtol fuggetlenul). Ez jelentene azt, hogy egesz nap a hatasa alatt lennel. Ha gondolod nezd meg azokat a feszultsegoldo gyogyszereket, amiket a fogorvos elott alkalmazni szeretnel, hogy mennyi a felezesi ideje, abbol ki tudod kovetkeztetni, hogy meddig hat teljes erovel :) Remelem tudtam segiteni egy picit.

2017. júl. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Alprazolam felezesi ideje 11,2 ora.
2017. júl. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Attól még nem hat 11 órát.

Az 1. jól írta.

2017. júl. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A felezesi ido nem ugyanaz mint a hatasido. A hatasidot jol irta de felezesi idonek nevezte tehat nem irta jol. A hatasido az 5-6 ora.....
2017. júl. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Remélhetően nem leszek 5-6 óráig a fogorvosi székben.:D

Megnyugodtam, mindenkinek köszönöm a választ, ment a zöld pacsi!

2017. júl. 23. 01:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!