Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Folyadékhiány, vertigo,...

Folyadékhiány, vertigo, sportsérülés vagy valami más? (lent)

Figyelt kérdés

Ma reggel olyan probléma lépett fel ami velem eddig soha nem fordult elő. Ahogy felültem az ágyban forgó jellegű szédülés jelentkezett, nagyon megijedtem. Kb fél percig tartott. Kimásztam az ágyól és minden ment úgy ahogy szokott, nem volt semmi gond. Viszont ha ülök vagy hanyatt fekszek és elmozdítom a fejem ismét jelentkezik a "forog velem a világ" érzés és olyan mintha "nyomott" a fejem. 15 éves vagyok, nincs semmi egészségügyi gondom, rendszeresen sportolok, igyekszem egészségesen étkezni, viszont elég kevés folyadékot iszok...biztos vagyok benne, hogy nincs napi 2 liter. A másik amit én lehetséges oknak tartok, hogy tegnap volt egy erősítő edzésem és én előtte nem melegítettem be normálisan, és pl a fejkörzések kimaradtak, és most érzem, hogy fáj kicsit a nyakam. Nem tudom, hogy van-e hozzá valami köze. A menzeszre is gondoltam, de még nem kell, hogy megjöjjön. Neten olvasgattam, leginkább a vertigo tünetei egyeznek meg a problémáimmal, de gondoltam megkérdezem itt is hátha valakinek van valami személyes tapasztalata.

Jó lenne elmulasztani valahogy, mert ha a mai edzésem (futás) el is marad a holnapit nem kéne kihagyni... Nagyon zavaró ez a szédülés, de nem szeretnék orvoshoz menni.

A válaszokat köszönöm :)



2017. júl. 26. 12:27
 1/2 anonim válasza:

Azért egyeznek a tünetek a vertigo-val, mert latinul azt jelenti,hogy szédülés.

Előfordulhat,hogy túlfáradtál, vagy a folyadékhiány is okozhatja.


De ha nagyon aggódsz, akkor keress fel egy orvost, így neten keresztül nehéz diagnosztizálni :)

2017. júl. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :) A vertigot nem is tudtam, hogy mit jelent :D

Csak a neten olvastam a tüneteinél, a szédülést.

Valószínűleg nagyon fáradt voltam, mert még aznap teljesen elmúlt minden. Viszont a folyadékbevitelre is odafigyelek jobban. :)

2017. júl. 30. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!