Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagyon rossz érzés hányni?

Nagyon rossz érzés hányni?

Figyelt kérdés

Emetofóbiám van, azaz félek a hányástól. Borzalmasan be tudok pánikolni a legkisebb, legenyhébb hányingertől is, ami gyakran előfordul, mert van némi gond az emésztésemmel. Szerencsére nem vagyok hányós típus, a vírusok inkább végighaladnak rajtam... Viszont tudom, hogy nem tudom életem végéig elkerülni, és egyszer úgyis fogok hányni, ezért próbálok lelkiekben felkészülni rá. Ezért a kérdésem... Nagyon rossz érzés? Valahogy olyan érzésem van, hogy sokkal rosszabbnak képzelem el, mint amilyen valójában.


Már nagyon rég hánytam utoljára, nem is emlékszem, mikor történt. Jelenleg 18 éves vagyok, nagyjából öt éve emetofóbiás.



2017. aug. 13. 23:50
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Emetofobia???? Mar ilyen is van? Jo eg!

Meg az is lehet, hogy en is az vagyok :'D

Gyűlölök hányni, inkább szenvedek órákat és megteszek mindent, hogy elkerüljem. Sôt nekem plusz borzalom, hogy ha latok/hallok valakit hanyni, vagy megerzem a szagat en is rogton kidobom a taccsot. Automatikusan. Ezert nem is merek olyan helyekre menni, ahol fenn all ennek az eselye (pl hazibulil, ejszakai elet, korhaz stb)

De ezen az emetofobian besirok. :DD amikor hanysz akkor szornyu persze, de aztan elmulik, max 1 ora es tul vagy az egeszen (ha nem vagy olyan mint en aki vagy 3 oraig nyuglodik).

2017. aug. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem jó érzés, vagy ha nem is kifejezetten jó, ezerszer elviselhetőbb, mint maga a hányinger..Én ha mondjuk összeeszek valamit és hányingerem lesz tőle, inkább direkt meghánytatom magam, hogy minél hamarabb elmúljon maga az inger, ugyanis utálom, hogy olyankor nem tudok úgy feküdni, se ülni, se semmit se csinálni anélkül, hogy ne nyomnám valahogy a hasam és ne legyen olyan érzésem, mintha mindjárt kidobnám a taccsot :s
2017. aug. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
90%
Én is szeretek hányni. Nem bánom, ha beteg vagyok és tudom, hogy hányni fogok, valahogy jó érzés. Ja, és ezerszer jobb, mint érezni az ingert.
2017. aug. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, létezik az emetofóbia, és gyakoribb, mint gondolnád - bár a többség nem tud róla, mert annyira abszurd, hogy nem beszélünk róla, úgyis lehurrognak. :)

Nem tudom, az vagy-e. Annyit tudok mondani róla #1, hogy mániákusan próbálsz elkerülni mindent, amitől hányhatsz (nekem durva tisztaságfóbiám lett, nem járok el otthonról, buszon az ajtó elé ülök, mert úgy általában nincs mögöttem senki, nem eszek nehéz ételeket, hányinger esetén egy kortyot se iszok - kiszáradással kerültem emiatt kórházba egy pár éve). Beszűkül az élettered, kerülöd az embereket és minden olyan helyzetet, ahol valaki hányhat, ha hányást hallasz, látsz, remegsz, pánikolsz, és körülményektől függetlenül menekülsz. Nőként elveted a gyerekvállalás gondolatát is, és hasonlók. Ha emetofóbiád van, elég könnyű észrevenni.


#2,3: Köszönöm, ez elég megnyugtató :)

2017. aug. 14. 00:15
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Ha hányingerem van, én is inkább hánytatom magam, jobb túllenni rajta, mint hányingerrel szenvedni szerintem. Amúgy semmi különös, nem vészes annyira, mint amennyire annak tűnhet.
2017. aug. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, #5! Megnyugtató ilyeneket hallani :)
2017. aug. 14. 00:31
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

Jezusom! Nekem nem tud jo erzes lenni! :( kepes vagyok inkabb harom oraig ulni az agy szelen es szodabikarbonas vizet inni, nehogy hanyjak. Ha egy filmben hanyni latok valakit, felmegy a vernyomasom es majd kiesik a szivem meg osszeszorul a gyomrom, ha tehetem rogton elkapcsolpm, vagy nem nezek oda, vagy befogom a fulem. De ez igy van ha mast is hanyni latok. Akarmennyire tavol is van, rogton befogom a fulem, becsukom a szemem es nem veszek levegot es elszaladok onnan. Ha nem sikerul idoben, panik es elhanyom magam en is. Meg akkor is, ha csaladtag. Es nem tudok nekik segiteni sajnos :( es mint irtam, emiatt nem megyek csomo helyre. Pl kihagytam a golyatabort is, de regebben szerettem vna tanito lenni es anyukam mondta h de a gyerekek hanynak es mondtam h uristen akkor nem. Attol elore felek mi lesz, ha babam szuletik. Azt mondtak, hogy valoszinuleg az anyai oszton erosebb lesz, mint az undor. Hat csak oszinten remelni tudom.

Durva, hogy 23 evesen kell rajonnom, hogy ez letezik es ezert szemvedtem ennyit.

Mondjuk annyira nem vagyok durva eset, mint masok, mert pl mashol enni merek, hisz attol meg sose volt bajom. De kicsinek pl nem mertem elaludni, mert rettegtem h ejszaka hanyni fogok.

2017. aug. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elég rossz érzés, de a hányinger ezerszer rosszabb. Szerencsére én sem vagyok az a hányós fajta, de június végén elkezdtem szedni fogamzásgátlót, aminek az egyik leggyakoribb tünete az elején a hányinger/hányás. Felébredni szörnyű volt másnap reggel, azt az erős görcsöt a gyomromban... Végül megkönnyebbültem, addig a pillanatig rossz, amíg nem jön ki, amikor érzed, hogy már jön, túl lehet élni. Szerencsére pár nap alatt megszokta a szervezetem és azóta nincs gond. Más miatt (pl. pia) sosem fogok hányni. Max betegség.
2017. aug. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!