Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet valami bajom abból, ha...

Lehet valami bajom abból, ha vérnyomáscsökkentőtől köhögök?

Figyelt kérdés

Coverexet szedek, már vagy fél éve.Régóta köhögök szárazon.Hol jobb hol durvább.Dolgozok, a dokim meg szinte sosincs bent, úgyhogy még halogattam, nem tudtam ezzel eljutni orvoshoz.Mostanság utifűteát iszom, de nem múlasztja el teljesen.Főleg éjszaka meg reggel köhögök.

Érdekes, hogy kinn a szabadban, vagy pl a vendéglőben ahol dolgozom (párásabb, melegebb levegő miatt?) ott szinte sosem köhögök.Főleg odakint nem, tehát biztos nem vagyok allargiás fűre-fára. ez az egy talán kizárt.Én a gyógyszerre azért gyanakszom, mert kb azóta van a köhögés, de nagyon lájtosan kezdődött, mostanra rosszabb.Sokszor már öklendezek annyira ingerel, csiklandozza a torkomat.Torokkaparást érzek ilyenkor, meg sokszor száraznak érzem a torkom, garatom, az egész számat belül.Attól csillapszik ha iszok, meg cukorkától.

Szóval ez a köhögés veszélyes? Csak mert nem tudom mikor sikerül már eljutni a dokihoz, ügyeletről meg ezzel szerintem elzavarnak.Mert más bajom nincs, a gyógyszer amúgy a vérnyomásom szépen beállította, csak a köhögés..Ez már nagyon zavar!


2017. aug. 29. 19:16
 1/5 anonim válasza:
nem lehet, hogy refluxod van? nem sok a gyomorsavad?
2017. aug. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem érzem, hogy sok lenne a savam.Viszont állítólag a vérnyomáscsökkentő csinálhat refluxot, ha jól tudom.De semmi gyomorra utaló tünetem nincs, csak annyi hogy csiklandoz néha a garatomnál, nekem meg az annyira érzékeny, hogy borzasztó, meg kissé irritáltnak érzem a torkomat fent.Semmi más.
2017. aug. 29. 21:34
 3/5 anonim válasza:
Nem lehet hogy a porra vagy allergiás? Vagy inkább a tollra ha tollpárnán alszol.
2017. aug. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát erre is már gyanakodtam.A párnám nem tollas, de atka esetleg lehet.A lakás sajnos elég poros, hiába takaritunk, vasút meg autó forgalom van errefelé.Egy ideje takarítóként dolgozom, ott is jelen van sajnos a por, vegyszerek.Úgyhogy bármi ilyesmi lehet sajnos, bár eddig nem voltam ezekre allergiás.
2017. aug. 30. 21:04
 5/5 szenes43 ***** válasza:

A vérnyomáscsökkentő gyógyszerhez mellékelt tájékoztatóban szerepel a köhögés mint mellékhatás?

Valószínűleg kiszárítja a torkod és az köhögésre késztet ami a párásabb levegőben megszűnik. Van sokféle vérnyomáscsökkentő talán egy másiknál is beállna a vérnyomásértéked és esetleg elmaradna a torokszárazság.

A gyógyszereknél mindig a fő hatás a mérvadó és lehet hogy más hordozóanyag ami a hatóanyagot beviszi nem köhögtet.

2017. szept. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!