Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Melyik az ártalmasabb a cola...

Melyik az ártalmasabb a cola vagy az energiaital?

Figyelt kérdés

Körübelül másfél éve eldönöttem hogy nem iszok colát, és nem is ittam. Viszont 3 hónapja kezdtem el dolgozni, 3 műszakos munkarendben (reggel 6-14, 14-22, 22- 6)

és eléggé sz*rul bírja a szervezetem, főleg az elején, mostmár kicsit jobb. De nem kávézok, energiaitalt szoktam inni, és mikor voltam az orvsonál azt mondta inkább igyak colát, de annak is rossz hatásai vannak...

nem tudom mit lehetne csinálni. Fura hogy ha éjszakás vagyok akkor bírom a legjobban és ha reggel 6 ra megyek nagyon rosszul vagyok, mert én éjfél előtt nem tudok aludni. és olyankor tudok összesen 4 órát..

Szóval azt mondta az orvos hogy energiaitalt egyáltalán ne igyak. 24 éves vagyok



2017. aug. 31. 16:22
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
a cola sztem jobb. energiat ittam sokaig, de hála az égnek sikerült leszoknom.már a szivem is szúrt, és egyatalan nem is éreztem, h hatott volna.
2017. aug. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igyál zero kólát. Abban nincs cukor.
2017. aug. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mind a kettő ugyan olyan káros. Miért nem iszol kávét? Vagy 20 millió féle/ízű, csak van olyan, ami megfelel
2017. aug. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
meghajt és befosok :D
2017. aug. 31. 18:50
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát ezzel mindenki így van, nincs is jobb egy reggeli rohanásnál
2017. aug. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A folyamatos energiaital-fogyasztás a májat is tönkreteszi. Én is napi szinten ittam anno, volt, hogy másfél litert is...

Az lett a vége, hogy folyamatosan ömlött rólam a víz, úgy izzadtam mint valami ló. Egyszer kollégám meg is kérdezte, hogy "ilyen meleg van kint?" mondom: "ja, eléggé..."

Na akkor döntöttem el, hogy ezt többet nem. Aludni is alig tudtam a végére, folyamatosan fulladtam (van egy enyhe nyomáseltérés a szívem és a tüdőartéria között, és mivel az energiaitaltól gyorsabban ment a szívem, így nem kaptam levegőt). Borzasztó volt.


Azóta kávézok. Van akinek nem jó - ahogy te is említetted, akkor inkább a kólát választanám a helyedben.

2017. aug. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A kóla 100x jobb, de azt meg hiába iszod, mert a kv-hoz képest lófütty a koffein tartalma, ergo nem ér semmit, de legalább káros.
2017. aug. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha kávétól fosol, akkor erősebb teákat igyál amiben van koffein, abból is van csillióféle ízű.

És talán a legegészségesebb pörgető megoldás.

2017. szept. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

most egész héten nem ittam, aludtam 7-től 13 óráig, meg műszak előtt 1-2 órát minden nap, na ez a mai pénteken, leredukálódott egy délelőtti 5 órás alvásra és a délután folyamán meg semmit, mert ügyeket kellett intéznem.

ma úgy néz ki meg kell igyak egyet, de ha végig alszom a napot akkor meg semmi szabadidőm nincsen :/

2017. szept. 1. 19:03
 10/10 Stage81 válasza:

Pedig jobban jársz ha alszol, mint ha kávét vagy energia italt döntenéd magadba.

Én egy ideig nem ittam kávét, most is csak az íze miatt kaptam vissza rá - Akkor megfelelő folyadék bevitellel egyáltalán nem voltam álmos. Szintúgy több műszakos munkarend

2017. szept. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!