Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem tudok elaludni?

Miért nem tudok elaludni?

Figyelt kérdés

Üdv. Az egész a nyár közepétől kezdődött, az előtt nyugodtan eltudtam aludni, bár mindig is olyan voltam, hogy legalább 1 órát forgolódtam mire eltudtam aludni, de mostanában nagyon durva a helyzet. Mivel nem volt iskola ezért nyugodtan fentmaradtam éjjel 04:00 óráig és felkeltem kb. 12 körül. De annyira elcsúsztam időközben, hogy előfordult, hogy reggel 12:00-kor aludtam el és este 18:00-19:00 felé ébredtem fel... Értelemszerüen elcsúsztam az időben... éjjeli bagoly lettem. Azomban megpróbáltam megfordítani ezt az egészet, hogy lefekszek éjfélkor vagy még hamarább és akkor helyreállok, de nem jött be. Olyan volt, hogy lefeküdtem 00:00-kor és 07:00 óráig feküdtem az ágyban, hogy hátha elalszok, de beleuntam, felkeltem, aztán lefeküdtem megint 12:00- kor mint ahogy rászoktam erre az alvásidőszakra... Megpróbátltam fentmaradni egy teljes napon át, hogy hátha annyira elfáradok, hogy eltudok aludni a megfelelő idoben, azonban több mint 30 órán keresztül érbren voltam és mégis csak 2 órát tudtam aludni és folytattam tovább az éjszakai ébrenlétet. Az alvás időt úgy szeretném belőni, hogy kb 23-24 óra felé lefekszek és 06:30-kor kelek. A napokban sikerült lefeküdnöm 22:00 -kor és aludtam 02:00 -ig de már nem bírtam visszaludni, ismét forgolódtam 07:00 -ig aztán elaludtam majd 09:00-kor felkeltem..


Helyre fogok állni valaha, vagy van valami megoldás erre? Vagy ez csak ilyen kamaszkori dolog? Ha elkezdődik az iskola akkor szerintetek helyrepattanok? 15/F



2017. szept. 5. 21:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez kizárólag attól függ, megpróbálsz-e éjfél előtt ágyba kerülni és napközben ébren maradni.

Nehéz lesz, mert amúgy hetekig tartana.

2017. szept. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Délután próbáld magad fizikailag lefárasztani valami testmozgással.

Egy kis magneb6 is segíthet, ha este beveszed.

Ha éjjel felébredsz, próbáld meg az olvasást akkor.

2017. szept. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Szenarius válasza:

Hali!

Bio Melatonin segíthet.

2018. jan. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!