Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mikortól számít a súlyom...

Mikortól számít a súlyom anorexiának? 48 kg szeretnék lenni azmég belefér?

Figyelt kérdés
166 cm vagyok és 54 kg 15/L
2017. szept. 24. 07:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Én 165 cm vagyok és 48 kg, és nincsen evészavarom. Normálisan, egészségesen eszem, bármit, amit megkívánok. Ugyan tényleg vékony vagyok, de a testem teljesen rendben működik, van menstruációm, energikus vagyok, szerintem nekem erre a súlyra állt be a szervezetem.

Lehet, hogy te is jól lennél még ezzel a súllyal is, de lehet, hogy a te szervezeted egyszerűen többre van "bekallibrálva" - ez teljesen egyéni és nagyon sok mindentől függ. Van olyan barátnőm, aki 160 cm magas, és 50 kilósan már mondta, hogy elmaradt a ciklusa, az ő testének ez már vészállapot volt. Egy biztos, ezzel nem éri meg kísérletezni.


Egyél egészségesen, változatosan, sok gyümit-zöldséget és mozogj valamit, amit örömmel csinálsz. A tested intelligens, beáll majd magától a természetes és optimális súlyra, amit tartani tudsz, az alá pedig nem érdemes menned. Az adatok alapján szerintem bőven tökéletesen nézhetsz ki, ha így jól érzed magad, felesleges egy grammot is fogynod :)

2017. szept. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A menstruaciom nagyon zavaros,mar 2 honapja hogy nem jott meg.

Koszonom a valaszod! :)

2017. szept. 24. 09:06
 3/7 anonim ***** válasza:

MÁR anorexiás vagy, az ugye megvan?


Ugyanis az anorexia FEJBEN kezdődik, a "kövér vagyok, fogyni akarok" - gondolattal, ami neked már kialakult.

Nem kell ahhoz csontvékonynak lenned, sőt.

2017. szept. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az evészavarhoz nem a kg számít, hanem az, ha gond van a fejedben.

:(

2017. szept. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 laurta válasza:
Az anorexia az egy betegség!Ezt miért nem tudják egyesek felfogni?
2017. szept. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Semmi köze a testsúlyhoz. Én pl alig vagyok 38 kg. De nem vagyok anorexiás. Az anorexia az az amikor azt érzed hogy kövér vagyok,fogynom kell, többet,többet,többet!
2022. ápr. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Van különbség az egészséges diéta és anorexia közt.

Most a példa kedvéért bemutatók 2 esetet.


Vegyük pl Egy tényleg túlsúlyos lányt. Nevezzük mondjuk lucának.

Lorettnak 120 kg. Érzi hogy ez ne szép és nem is egészséges. Lorett 16 éves és szeretne 60-50 kilóra lefogyni.

Elkezd diétázni. Hanyagolja az egészségtelen kaját,gyorskaját, nassolni valókat. Elkezd sportolni és egészségesen étkezni ,és többet inni. Ez egy egészséges diéta. Ezt addig folytatja amíg el nem éri a célt. Ugyan annyit eszik mint régen. De nem hamburgert, chipset,és csokit,hanem salátát, kenyeret,és gyümölcsöt eszik.



De most nézzünk meg egy anorexiás lány esetét.

Őt mondjuk nevezzük mondjuk Lottinak. Lotti azt gondolja magáról hogy kövér. Fogyni akar. De hogyan tudnék fogyni?

Lotti elkezd kevesebbet és kevesebbet enni. Elhagyja először a reggelit. Aztán az ebédet. Van hogy csak egy pár falatot eszik egy nap. Lotti még mindig úgy érzi hogy kövér és csúnya. Egyszer amikor már nagyon éhes nagyon sokat eszik. De hiszen ettől kövérek leszek!-gondolja Lotti. Meghánytatja magát. Lotti keveset eszik,de mégis kövérnek érzi magát. Pedig nem feltétlenül az. Lottinál direkt ne írtam súlyt és életkort,mint lorettnál. Lotti lehet most egy 13 éves sovány lány akit pl bántottak vagy mindegy is és ezért nem eszik. De Lotti lehet hogy egy 20 éves nő aki túlsúlyos,és ezért koplal. Lehet hogy közben lefogyott de még mindig úgy érzi hogy kövér.



Ne a testsulyról szól ez

2022. ápr. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!