Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egy tanyer tejberizs meg egy...

Egy tanyer tejberizs meg egy db nagy alma sok egy napra? Tegnap ennyit ettem es buntudatom van.

Figyelt kérdés
2017. szept. 26. 05:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor fordulj orvoshoz minél előbb! Pszichiáterhez leginkább.
2017. szept. 26. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha ekkora volt a tányér:

[link]


......és ekkora az alma:

[link]


..... akkor sok.


Ha normál mennyiségekről beszélünk, akkor anorexiás vagy, és segítségre szorulsz.

2017. szept. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Még talán kihányhatod :D
2017. szept. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez egy komoly kérdés, akkor csak hogy tisztán láss leírok egy egészséges étrendet:

Reggeli: Egy nagy csésze müzli tejjel

Tízórai: Egy nagy alma

Ebéd: Egy tányér húsleves, plusz egy tányér tejberizs

Uzsonna: Két barack

Vacsi: Három szelet kenyér felvágottal, és zöldségekkel


Mennyiségre szerintem kb. ez az, ami már elég egy felnőtt nőnek. (Mennyiségi szempontból mondtam egészségesnek, a szánhidrát-fehérje, tudomisén milyen arányokhoz nem értek). Ha még kamasz vagy, akkor mint fejlődő szervezetnek, még több kellene. Én mint (egy vékony, és nem is sportoló) fiatal lány ennek majdnem a másfélszeresét eszem meg egy nap, és az sem sok.


Szóval ha már mindenképpen diétázni szeretnél, akkor keress egy ilyen kiegyensúlyozott étrendet, az legyen az alap, hogy naponta ötször kell enni, és ebből minimum egyszer rendesen (mint például itt az ebéd). Bűntudatod pedig ne azért legyen, mert úgy érzed keveset eszel, hanem azért, ha már muszáj, mert nem adod meg a szervezetednek azt, amire szüksége van, és így nem is tudsz rendesen teljesíteni például.

2017. szept. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!