Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mire/hogyan üljek? Nagyon fáj...

Mire/hogyan üljek? Nagyon fáj a nyakam!

Figyelt kérdés
Egyetemre járok, 1-1 tanóra kb 1.5 óráig tart, szünet nélkül és gyakran végig lehajtott fejjel jegyzetelek, vagy számítógép előtt ülök, aztán van kb. 20-30perc szünetem. Aztán itthon nyilván tanulnom kell, ez is több órás ülést jelent a számítógép előtt ( olyan a szakom, hogy sokat kell gépen gyakorolni). Ilyenkor nagyon fáj a nyakam, már minden napos probléma, pedig még csak 4 hete tart a suli. Mit tudnék csinálni ez ellen?

2017. szept. 27. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Előadáson pl támaszd meg a fejed az egyik kezeddel. Nyilván ha laptopba jegyzetelsz akkor ez nem opció. Otthon rendes széked van? Nem az a baj? Neten keress gerincerősítő gyakorlatokat az is segíthet
2017. szept. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szünetben tornáztasd át a nyakad és jó alaposan nyújtózz ki. Otthon tarts sűrű pihenőt, tornáztasd meg a hátad. Nem egészséges ennyit ülni, teljesen mindegy, hogy min.
2017. szept. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy az alvással van gond.Én is rengeteget ülök napközben már évek óta,de a nyakam csak azóta fáj,mióta kifogtam egy kemény,kényelmetlen ágyat.Aztán nemrég tettem rá egy memóriahabos betétet,ami bár nem elég vastag(~4cm),de mégis sokkal jobb.Ha erre nincs pénzed,akkor vegyél egy memóriahab párnát és sokkal jobb lesz!
2017. szept. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindennap végezz gerincgimnasztikát, hogy erősödjön a hátad! Vagy, ha van lehetőséged, akkor ússz.
2017. okt. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van labda felfújható amin lehet otthon ülni vagy háttámasznak használni és tornázni vele.Nem drága de hasznos.Magasságodhoz megfelelő méretet kell venni.
2021. okt. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!