Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyire valószínű, hogy ez...

Mennyire valószínű, hogy ez cukorbetegség?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sok hasonló tünete van sok más betegségnek is, de nagyon elkezdtem aggódni mostanában. Úgy két éve jelentkeztek az első tünetek, hirtelen lettem éhes,nem fokozatosan nőtt az éhségérzet és vele együtt borzasztóan elkezdtem szédülni, valamint képes voltam szimplán elaludni óra közben, képtelen voltam ébren maradni. Akkoriban betudtam ezt helytelen étkezésnek, ugyanis reggelente hiába voltam néha éhes, egy falatot sem tudtam lenyomni a torkomon úgy 10-11-ig az étvágytalanság miatt. Rengeteg vizet ittam mellette, de nem jártam gyakrabban mosdóba. Viszont tavaly szeptember óta ez rosszabbodott, többször is ájultam már el a hirtelen éhségtől, össze-vissza vagyok éhes, nem normális időpontokban és hiába eszek, egy óra múlva ugyanúgy ehetnékem van. Folyamatosan fáradt vagyok, már magnéziumot is szedtem rá, de egy idő után az sem hatott már, nagyon súlyos szorongási problémáim is voltak, ezeket már kordában tartom. Óránként érzem,hogy pisilnem kell, de volt már amikor fél óra alatt kétszer is voltam. Mégha csak egy kicsi jön, akkor is úgy érzem előtte, mintha tele lennék. Magas vérnyomás problémáim is vannak néha. Zsibbadni magától nem szokott semmim, inkább görcs van néha a vádlimban. Látás terén úgymond "szürkületi vakságom" van, de már homályosan látok nappal és éjszaka is. Változó, hogy mennyire homályosan. A legbosszantóbb tünetem pedig, hogy hihetetlenül ingerlékeny vagyok, de ez már tavaly is jelen volt, nem is szerettek a képzés csoportban, mert bunkónak tartottak meg túl szorongásosnak. Nem tudom, az mennyire számít, de az ájulás érzése mindig úgy kezdődik, hogy melegem lesz, izzadok, de borzasztóan, utána elkezdek rettentően fázni, de tovább izzadok és eltompulnak a hangok, hangyás kép és végül sötétség. Ezt szörnyen erős gyomorgörcs és "mindjárt hányok" érzés kíséri. Izzadni egyébként is nagyon sokat szoktam, meg folyamatosan melegem van, ha megyek. Nem vagyok elhízva, egy cukros családtagom volt csak, valamelyik papám/dédnagyapám, nem tudom. Mostanában álltam át az egészségesebb étkezésre, de őrjítően kívánom a csokoládét és a nassonlivalókat. Minden nap nagyon sokat sétálok a kutyámmal, boltba is gyalog megyek. Betegségekre fogékonyabb lettem és semmi erőm nincsen. Ha nem örökölt alapon, de attól kialakulhatott, hogy még anno 7-8.osztályban nagyon szigorú fogyókúrát csináltam, egész nap csakis ebédre ettem és semmi édességet, kenyeret, tartósított felvágottat? Ezeket azóta is mellőzöm, rozskenyeret szoktam enni néha. Sportolni is sportoltam hobbiból, biciklivel jártam mindenhová, szóval a mozgás hiánya sem volt meg. Tavaly hagytam csak el nagyon magamat, már úton vagyok a változás ösvényén. Fogalmam sincs miért húztam idáig a vizsgálatot, talán féltem az eredménytől, főleg mióta láttam egy inzulin beadást. Hétfőn azonnal rohanok az orvoshoz.

2017. okt. 6. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Inzulinnal kezelt cukorbetegként mondanám neked, hogy sajnos a leírtak alapján ez cukorbetegség, de nem tudni, hogy annak melyik formája.

Lehet hiperinzulinómia is (vérvételkor alacsony a vércukorszint), amit egy sima vérkép nem mutat ki, komplexebb szűrésre van szükség. Tehát, ha alacsony lesz a méréskor a cukrod, attól még simán lehetsz cukorbeteg, kérj további vizsgálatokat!

[link]

2017. okt. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt orvos nélkül is tudod tisztázni, pl. bemégy egy patikába, ahol végeznek vércukor szint mérést és párszáz Ft-ért megmérik neked.
2017. okt. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Trafó1 ***** válasza:
Nagyon cukorbetegségre utalnak a jelek, de látom csak ki akartad írni magadból és tudod mi a teendőd, az inzulin beadástól nem kell tartani, csekély kellemetlenség a tüneteidhez képest.
2017. okt. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sajnos akkor ez valószínűleg az lesz :( Nem tudtam, hogy csinálnak vércukor mérést, akkor bemegyek és csináltatok egyet még az orvos előtt.
2017. okt. 6. 14:33
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Semmire nem mész egy egyszeri cukorméréssel, ahogy az első válaszomban is írtam.

Lehet neked akkor és ott éppen magas, vagy alacsony, ebből semmi nem derül ki, hidd el!

TERHELÉSES(!) vércukormérés ami erre NAGYJÁBÓL(!) választ ad, utána egy 3 napos éheztetéses megfigyelés kórházi körülmények között a diabetológián.

Ez nem játék!

Írtam, hogy ne nyugodj meg, ha egy random cukormérésen alacsony a cukrod, mert attól még lehet hiperinzulinómiád, ahogy a mellékelt linken is írják, amit küldtem.

Persze nem kell rám hallgatnod, elfogadhatsz olyan válaszokat amik ideig óráig megnyugtatnak, de ezzel csak homokba dugod a fejed és egyre betegebb leszel.

Az inzulinozástól (ha kell) meg nem kell fosni, egy félcentis, hajszálnál vékonyabb tűvel történik, nem is érezni. Nekem sokszor oda kell néznem, hogy egyáltalán megszúrtam e magam.

2017. okt. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az 1-5-nek!

Engem a munkámból kifolyólag (autóbuszsofőr voltam) rendszeresen ellenőriztek, jó volt a reggeli cukrom, majd egy hét múlva a mentő vitt el, olyan rosszul lettem és a cukrom 27 volt.

2017. okt. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az IGAZI cukorbetegséget nem csak a vércukorból nézik, hanem komplex laborvizsgálat alkalmával azokat az egyéb értékeket is (pl. vörösvérsejtek) amiknek a száma utal a bujkáló cukorbetegségre. Nagyon komoly betegség ez, ezért nagyon komolyan kell venni.

Ha véletlenül nem is vagy cukorbeteg, akkor is kell neked egy alapos kivizsgálás, mert valami nagyon nincs rendben nálad!

2017. okt. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jajj, nem úgy értettem, hogy azzal a méréssel megelégszem! Természetesen nem szeretnék ezzel játszadozni és nem is fogok. Köszi mindenkinek!:)
2017. okt. 6. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!