Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 1.5 hónapja tartó megfázás?

1.5 hónapja tartó megfázás?

Figyelt kérdés
Kb 1.5 hónapja meg vagyok fázva. Állandóan folyik az orrom, reggelre bedugul, fél nap mire kitisztul. Néha 1-2 napra jobban leszek, aztán kezdődik minden elölről. Pár napja antibiotikumot szedek, jobban is letten tőle, erre ma reggelre megint orrfolyás. Egy igénytelen afrikai sráccal lakok együtt, akinél a minimális higiénia sincs meg. Elmegy pisilni, kifújja az orrát, aztán megy a konyhába főzni. Kezet nem most. Állandóan taknyos, meg van ő is fázva. Már vettem dettolt, minden nap áttörlöm utána azokat a pontokat, amiket megfog, mert undorító, és tartok tőle hogy ő fertőz vissza. Lehetséges ez? Hónap végén költözök el tőle, érdemes addig beszedni az antibiotikumot, ha úgyis mindig visszafertőz? Vagy inkább hagyjam abba, és kezdjem el az új lakásban?

2017. okt. 8. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Használj orrcseppet.
2017. okt. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Náthára felesleges az antibiotikum, főleg ha vírusos betegséged van, inkább immunerősítő kell.
2017. okt. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vitamint szedjél, ne antibiotikumot! Az orrcseppel óvatosan,mert rá lehet szokni.Nem drogfüggő leszel tőle, hanem eldugul az orrod,ha sokáig használod, és nem tudsz utána az orrodon lélegezni nélküle. Ez helyrehozható szteroid tartalmú orrcseppel (vényköteles). Sóoldatos orrcseppet használj, amiben nincs érszűkítő. Egyébként nem lehet, hogy valamire allergiás vagy? Szellőztess minél gyakrabban, moss kezet, amikor csak eszedbe jut. Költözéskor takarítsd át a cuccodat.
2017. okt. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem hiszem, akkora kezdődött amikor visszajöttem magyarországról. Előtte semmi bajom nem volt. Először a hőmérséklet különbségre gondoltam, de ez már akkor is sok. Milyen immunerősítőket ajánlanátok?
2017. okt. 8. 14:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Én speciel méhpempős mézet szoktam enni, napi 1 mokkáskanál 1 hónapig. Ha ehetsz mézet, akkor ezt ajánlom, nálam bevált.
2017. okt. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha elkezdted szedni az antibiotikumot,csak Akkor hagyd abba amikor a kúra befejeződött, mert a hirtelen abbahagyod többet árt mint használ.

Kiegészítésként szedjél Lizint és C vitamint.

A lizin egy. Esszenciális aminosav, ami immunerősítő, vírusölő, segíti a sejtek regenerálódását.

2017. okt. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!