Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vannak itt (gyógyult) anorexiá...

Vannak itt (gyógyult) anorexiások/bulimiások? Leírnátok a történeteitek?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm nektek, ha leírjátok, és jobbulást illetve sok sikert a további életben. ;)

2017. okt. 16. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Anorexiás voltam - hosszú, családi szarságok miatt.


Aztán bulimás, abból még nem tudtam meggyógyulni sajnos, pedig már egy éve nem otthon élek.


27n

2017. okt. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Először anorexiás voltam a stressztől 9-12 éves korom között, de úgy, hogy észre se vettem. Egyszerűen nem bírtam enni se otthon, ahol levegőnek néztek, se a suliban, ahol én voltam az osztály strébere és folyton bántottak.

12 éves korom óta vagyok bulimiás, akkor felszedtem 25 kilót, miután kórházba kerültem. Ez azóta csak gyarapodott, most vagyok 62 kiló 175 centihez, 18 évesen. Szeretnék leállni a hányással, de a függője lettem, csak így tudom levezetni a stresszt. Félek, hogy mi lesz így velem.


Köszönöm , én is sok sikert kívánok!

2017. okt. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Vannak, jó sokan vagyunk.

Anorexiára jellemző perfekcionizmussal kezdődött, aztán átcsapott a testemre. Mostanában is szoktam magam kövér disznónak látni. Önerőből jöttem ki belőle, nem volt betegség tudatom, egyszerűen csak ocsmány, kövér hájgombócnak láttam/látom magam. (pedig ez fizikailag lehetetlen, csak van hogy nem bírom tudatosítani magamban)

Iskolaorvos rángatott be, hogy mi bajom van: nem etetnek? és hasonló kérdéseivel bombázott. Aztán jött azzal, hogy "anorexia nervosa", mondta, hogy beszélni akar a szüleimmel.

Anyámnak a lapot megmutattam, felcsattant, hogy a "a lányom nem őrült, hogy dilidokihoz menjen!", saját anyámtól kaptam meg először a stigmát/megbélyegzést. Addig pedig, csak sovány lánynak voltam elkönyvelve, aki maréknyi kenyérre beéri egy nap.

Egyre jobban elszigetelődtem az osztálytársaimtól, magamnak való lettem, pedig azelőtt nagyon színes volt a társasági életem. MOst már nem, most is kísért, Pedig szerettem az embereket, szerettem, ha velem foglalkoznak. De most más le se szrnak és félek, hogy mit gondolnak rólam. Mondjuk ez annak köszönhető, hogy csúfoltak is amiatt, hogy csonti voltam...


Ahhoz képest, hogy döbbenetesen vékony voltam, valahogy tele voltam energiával és sorra döntöttem az iskolai női rekordokat általánosban testnevelés órákon. (ezután rá egy évvel beszélt velem az iskolaorvos, amit is írtam).

A pedagógusok nem foglalkoztak nagyon azzal, hogy mi van velem, ahogy senki sem.


Ugye menstruációm nagyon ritkán volt, mostanában kezd beállni, de így is elkap néha ez a szorongó érzés a testemmel kapcsolatban. Annyi pozitívum van, hogy most már ha éhes vagyok azt nem élvezem. Régen az éhezés számomra egy üdítő dolog volt, hogy jól csinálom.


De aztán észhez kaptam, de most van más. Szóval mindegy...


22/N

2017. okt. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Kb egy évig voltam bulimiás, nagyon rossz volt, először jöttek az falás rohamok amik után iszonyú bűntudatot éreztem, mígnem ki nem hánytam mindent. Egy nap iszonyat sok vért hánytam, de komolyan, olyan szintem megijedtem, hogy még aznap beszéltem anyukámmal aki közölte, hogy sejtett valamit, bár sosem kapott rajta. Elmentem pszichiáterhez, de az szart se ér, csak tablettákkal akart bombázni, valamint megmondani, hogy mit hogyan csináljak. Rühelltem. Utána jött a pszichológus, az sokkal jobban bejött, nem belebeszélni akar az életembe és irányítani, hanem inkább azt fejtegetjük, hogy mi miatt alakult ki ez a betegség és milyen érzelmek játszódnak le bennem mikor ‘megkönnyebbülök’. Közben középiskolás lettem és egy új osztálytársnőm szintén bulimiás, de ő már több mint 4 éve, a fogai tropára vannak( igen, a bulimia miatt), hiányzik 2 foga, a kezei sebesek, a bőre száraz, haja törik mint az üveg.... Nagyon jóba lettünk és bár kissé szégyenlem ezt írni, ő lett az elrettentő példám, ez mellett persze kölcsönösen segítjük egymást. Nekem sikerült abbahagnom, neki sajna nem de már ő is a gyógyulás útjára lépett. Kb fél éve vagyok ‘tiszta’ ( bár még nem tartom amgam annak, a gondolatok nap mint nap ott vannak a fejemben, csak erős vagyok) mostanában kezd átmenni anorexiába, de többé nem esek bele semmi ilyesmibe, a testem egy kincs amit meg kell becsülni és szentélyként tisztelni ha tetszik ha nem!!!! ( ez mindenkire érvényes)
2017. okt. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kicsi korom óta én voltam a ,,tökéletes, kitűnő tanuló lány”, aztán 8.-os korom körül elkezdtem lázadni, a jó jegyek mellett (!) metált hallgattam és bakancsot hordtam, feketében jártam. Anyának persze ez nem tetszett, mert ,,az ő tökéletes kicsi lánya nem lehet ilyen”. Annyit kritizált mindent, amit tettem/felvettem/mondtam, hogy kezdtem úgy érezni semmi sem jó amit csinálok, és ebbe a testsúlyom is beletartotzott. Mindent megváltoztattam magamon, ami nem tetszett neki. Fogyókúrázni is elkezdtem, bár az alakom sosem kritizálta, úgy éreztem, minden rossz rajtam úgy ahogy van. Ez előhozta a maximalista hajlamaimat, újabb és újabb célokat tűztem ki magam elé fogyás tekintetében. Végül 45 kg lettem és 168 cm. Nagyon hosszú ideig így súlyt tartottam, mert azzal fenyegettek, hogy ha 16-os BMI alá megyek, kórházba küldenek.

Azóta felszedtem 5-6 kg-ot, de sajnos kezd megint romlani az állapotom... Remélem, képes leszek abbahagyni mielőtt kárt okoznék magamnak.

2017. nov. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!