Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Így elkapható a veszettség?

Így elkapható a veszettség?

Figyelt kérdés
Egy veszett róka (azért az, mert láttuk a napokban az utolsó stádiumában, bolyongott, harapdált mindent) fekszik a főúton, és a kocsik már kissé beaprították az aszfaltba... a zebrától 5 méterre hever a teteme, mi épp a zebrán mentünk át, a jobb sávból lefordulhattak a kocsik, szóval szélt kavartak. Úgy olvastam, van nem-harapásos kitettség is, azaz amikor a nyála sebbe, orrba, szembe, nyákahártyára kerül, szintén kockázatot okoz, és halálos kimenetelű, egyedül kitettség utáni oltássorozattal előzhető meg. Attól félek, hogy miközben a zebrán jöttünk át, a nyálkás szétjárt részei a levegőbe kerültek az autók miatt és belélegeztük. Aggódjak?
2017. okt. 18. 10:36
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és természetesen bejelentettük.
2017. okt. 18. 10:38
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne aggódj. Nincs rá okod.
2017. okt. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Így nem kapni el. Megkérdezhetem hol volt ez a róka? Ugy értem Magyarországon? Ha igen hol?
2017. okt. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!