Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Reflux szörnyen kínoz, mit...

Reflux szörnyen kínoz, mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
Voltam vele orvosnál, aki savlekötőt írt fel, quamatelt szedem is, január közepére kaptam gasztroenterologiára időpontot. Minden reggel arra ébredek, hogy hányingerem van, öklendezek, nagyon erőltet a hányinger, de nem hányok, egy óra múlva jobban érzem magam, főleg ha eszek. De ha reggel ennék a hányingerre azonnal, nos az nem menne. Olyankor beszélni se tudok, mert öklendezek. Nem eszek csípős ételt, se alkoholt nem iszok, csokit se ettem jó ideje, teljesen el vagyok keseredve. Ráadásul fogamzásgátlót szedek, és félek így a barátommal lenni, mert mi van ha aktus után sav miatt hányok... A sperma 72óráig életképes...nagyon szomorú vagyok. Sírni tudnék.
2017. okt. 19. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
rennie tabletta, súlyosabb esetben gaviscon, és a doki írhat fel reggelre rabiprexet
2017. okt. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Mennyi csapvizet iszol és mennyi szénhidrátot eszel?! Eszel elég zöldséget? Nem kellenek gyógyszerek. A savlekötőtől mégtöbb gyomorsav képződik :))

Adok ingyen egy tanácsot. Ha érzed hogy mar a sav, igyál egy pohár csapvizet. Ha ezután is érzed, akkor igyál mégegyet. Ha még mindig, akkor egy harmadik pohár vizet. Tudniillik a csapvíz ph értéke 8-9. A gyomorsavé pedig 2. Na matekold ki nyugodtan. Nem kellenek gyógyszerek!!!!!

2017. okt. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

csapvíz enyhít valamennyit de:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__5..

radikális változás van nálam mióta rabiprexet és gaviscont szedek, szinte teljesen elmúlt a baj(ráadásul már kevesebb is elég mint az elején)

2017. okt. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az étkezési szokásokon is változtatni kell.
2017. okt. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%

Hosszú évek, sok vizsgálat, mindenféle diéták és rengeteg gyógyszer után (egyik sem segített sokat), ami nekem állandó és tökéletes megoldást nyújtott, az a Peridot lúgos ásványvíz. 1,5 literes üvegben kapható, én már rekesszel veszem, minden nap egy üveg elfogy. Mellette napi 1 tejeskávé reggel, néha egy tea citrommal, néha csapvíz, ritkán sima ásványvíz. Meg néha sör... :) De üdítőt egyáltalán nem iszom, gyakorlatilag minden étkezés után csak a Peridot vizet.

Igaz, 200 valahány forint egy üveggel, de inkább erre költök, mint gyógyszerekre. Itt lehet kapni a Tescoban, Sparban, DM-ben, Rossmannban... szóval nem nehéz hozzájutni.

Amióta ezt iszom, azóta csak nagyon ritkán és nagyon enyhe tüneteim vannak, pedig előtte már kezdődő gyomorfekélyem volt és kimarta a torkomat a gyomorsav. De a Peridottal megehetek olyanokat is, amitől még azoknak is jön a sava, akik nem ilyen durván refluxosak.

Tudom ez most nagyon reklámszövegnek hangzott, de ha megfogadod a tanácsom, akkor mindenképpen ezt próbáld ki, nekem csak ez segített.

2017. okt. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
12%
Kedves utolsó. Kidobod a pénzt az ablakon. A csapvíz szinte ugyanolyan lúgos mint a palackozott kamuvíz. Rengetegen bedőlnek a marketing sz.rságnak. Persze hisz minden eladó :))) KÉMIA ÓRÁN járt itt valaki valaha?!?!
2017. okt. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az előttem írók írtak pár alternatív gyógymódot, amik vagy használnak, vagy nem, szerintem nem.

Én orvosként azt javaslom, hogy menj el a háziorvosodhoz és irass fel normális antireflux gyógyszert, mondjuk Controlocot vagy Noacidot ezek jóval hatékonyabb szerek, mint a Quamatel. A megoldást úgyis a gasztroenterológus fogja hozni, de addig ki kell bírni valahogy. Érdemes még azon gonrolkozni, hogy van e valami ami ront a tüneteken, túlzott stressz például.

2017. okt. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
És ahogy előttem írták Rabyprex is jó lehet, a lényeg hogy protonpumpagátló legyen.
2017. okt. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
Peridot víz nekem is segített, Minden étkezés előtt 1 órával iszom 2 decit és gyógyszer nélkül helyrejött a gyomrom.
2017. okt. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Olvassatok utana, a protonpumpagatlasnak, bizonyitottan jaras, az elmult evek vizsgalatai alapjan, ugyanis szinte kiserleti szernek szamit meg.
2017. nov. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!