Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Büdös vagyok és izzadok, mit...

Büdös vagyok és izzadok, mit tegyek? 14/L

Figyelt kérdés

14 éves lány létemre nagyon izzad a hónaljam, és ez elmondhatatlanul zavar. Bármilyen dezodort használok (a mindennapi mosakodás mellett), egy-két óra múlva már érzem, hogy izzadok. (És emiatt sajnos nem hordok feszesebb pólókat se, mert egyből ott van a hatalmas izzadságfolt.) Ha pedig tornázom, mozgok is, egy-két perc alatt kezdek izzadni, 40-50 perc után meg már rendesen folyik rólam a víz, kb mint a fiúkról. Hogy lehet, hogy van, aki egyáltalán nem izzad? Oké, persze, mindenkinek mások az ,,izzadásmirigyei", de azért az már pofátlanság, hogy másfél óra edzés után full száraz legyen.. Milyen dezodort használjak, vagy mit tehetnék, hogy ne izzadjak ennyire? (Nem betegség, kérdeztem róla orvost, azt mondta, semmi bajom.)

A másik dolog az, hogy büdösnek érzem magam. Körülöttem mindenkinek friss, akár parfümillata van, én pedig magamon érzem, hogy büdös vagyok. Igen, minden nap tisztálkodom és tiszta ruhát veszek fel. De mégis, az izzadság mellett (aminek a szagát amúgy bem mindig érzem) sokszor érzek magamon különböző kellemetlen szagokat. Amikor menstruálok, nagyon durván érzem a szagát (akkor is, ha minden szünetben cserélem a betétet). De ha nem, akkor is sokszor... egyszerűen nem érzem magam jó illatúnak. Ha parfümöt fújok magamra a dezodor mellett, olyan mintha leöntöttek volna vele, pedig keveset szoktam fújni. Néha a dezodor szagát érzem magamon, ami nem lenne baj, csak ha egy deót már több mint két hete használok, valahogy megunom az illatát, és az agyam rossz illatként tartja számon. De gondolom ezt mások nem érzik így. Remélem, tudtok segíteni rajtam...

14/L



2017. okt. 22. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Én fiú létemre is izzadok. És még tippem sincs, hogy miért. Azt mondta az orvosom, hogy ez hormonális eredeti, és majd elmúlik, csak ne rágjam magam ezen állandóan. Különben a sok dezodor megárt a bőrödnek. No, meg a sok stressz is. Testsúlyod rendben van?
2017. okt. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Solutio antisudorica

Gyógyszertárban kapható. Hónaljra lehet kenni belőle és jó hatása van

2017. okt. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 KJUsul ***** válasza:
60%

Nem biztos, hogy büdös vagy. Mások is mondták, hogy az vagy? Kérdezz meg egy megbízható barátot, aki megmondja őszintén, ha azt mondja ő ilyent nem észlel, akkor csak az átlagnál erősebb testszagod és az érzékeny szaglásod az oka. Ez nem büdösség. A büdösség, amikor felemeled a karodat és 3m-es körzetben mindenki elájul. Nekem volt ilyen sajnos. Avas zsírszalonna szaga volt az izzadságomnak.


Amikor megváltoztattam az étkezésem, több zöldség és gyümölcs, kevesebb hús (mostanában ha havonta kétszer eszek húst, de van amikor annyit se). Izzadok ugyan nagyon, de már nincs az avas zsírszalonna szag. Talán próbálj meg változtatni az étkezéseden, hátha segít.

2017. okt. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon sokáig ez volt a gondom. Nem volt szaga de rettenetesen izzadtam. Aztán csak úgy elmúlt,mostmár sokkal kevesebbet izzadok. Használj rexona stiftet és sprayt
2018. márc. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tudom ajánlani a citromlevet és a szódabikarbónát. Egy citrom levét facsard egy sprickolós flakonba és töltsd fel vízzel. Ezzel fürdés után permetezd a tested, nedvesen simizd el mindenhol(intim helyre ne, ne okozzon irritációt.) A szódabikarbónát pedig deó után a kezedbe szórva tapicskold a hónaljadra. A büdösség nem az izzadás miatt van, hanem a testnedvben szaporodó bacik végterméke miatt. A citrom és a szódabikarbóna nem megfelelő ph értéke miatt nem tudnak szaporodni a bacik. Nekem évek óta használ, pedig nekem is izzadság problémáim voltak. 27/N
2018. ápr. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem szivsz véletlenül vmi bio füvet?
2018. jún. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!